25 / 05 / 2022

Yeni Ekonomi Programı 2018

Yeni Ekonomi Programı 2018

“Coldwell Banker Baras” çatısı altında “Lüks Konut Uzmanı” olarak sektörün çıtasını yükseltmeyi amaçlayan Ayşe Fügen Arda, Yeni Ekonomi Programı'ndan kira zamlarının nasıl etkileneceğini kaleme aldı. 

Yeni Ekonomi Programı'nın içeriği tatmin edici!

Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, Yeni Ekonomi Programı'na (YEP) ilişkin açıklamalarda bulundu. Yıldırım şunları söyledi; "YEP'in açıklanmış olması ve içeriğinin tatmin edici olması Londra'da yaptığımız en son sendikasyonu beklediğimizin çok daha üstüne çıkardı." 

Yeni Ekonomi Programı ile bir aylık kira cepte!

3 yıllık Yeni Ekonomi Programı kapsamında emlak, gayrimenkul sektörüne yönelik üç önemli başlık bulunuyor. 

Yeni ekonomi programı iş dünyası için motivasyon oldu!

MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal, piyasaların merakla beklediği Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Yeni Ekonomi Programı’na ilişkin açıklama yaptı. 

Kira artışı ve taşınmaz değerlemesinde yeni dönem!

Dün açıklanan Yeni Ekonomi Programı'na göre, kira artışları kura bağlı olarak artan üretici fiyat endeksi yerine tüketici fiyatlarındaki artışa göre belirlenecek...

Ev sahiplerine kötü, kiracılara güzel haber!

Bakan Berat Albayrak'ın açıkladığı Yeni Ekonomi Programı'ndan konutla ilgili iki önemli kararı açıkladı. Buna göre, kiralar TÜFE'ye bağlanacak ve gayrimenkullerden rayiç bedel üzerinden değil gerçek değeri üzerinden vergi alınacak. 

Ticari hesaplara TMSF güvencesi için düğmeye basıldı! 

İş dünyasını sevindirecek müjdeli haber için Ak Parti harekete geçti. Yeni ekonomi politikaları kapsamında vatandaş ile iş dünyasına yönelik önemli adımlar atılacak. Peki teklif kapsamında hangi konular yer alacak? İşte ayrıntılar...

İşletmesi olanlara müjde! 60 milyar TL'lik destek paketi devreye girecek!

Şirketlere destek vermek amacıyla açıklanan yeni ekonomi modelinde  üretim, ihracat ve yatırım yapan firmalara KGF ile 60 milyar TL değerinde destek sağlanacaktı. Peki destek paketi ne zaman devreye girecek?

Bakan Nebati'den son dakika açıklaması! Piyasa yaptığımızı görünce şok olacak!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye'de uygulamaya konulan yeni ekonomi modeli ile birlikte ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

İşte kur korumalı TL vadeli mevduat ile ilgili merak edilenler!

Türkiye'de hayata geçirilen yeni ekonomi modelinde, para ve maliye politikalarının eşgüdümüyle bütün araçların etkin kullanımı amaçlanırken, duyurulan "Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat" ürününde tüm ayrıntılar da belirlendi. İşte Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat ile ilgili merak edilen detaylar...

Yeni ekonomi modelinin ayrıntıları belli oldu!

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Danışmanı Cemil Ertem tarafından hazırlanan raporda "Yeni Ekonomik Modelin" temel amaçları sıralandı. Sunumda "Kur avantajı ve yatırımların artmasıyla ihracatın arttırılması ve cari fazla ile dış borca bağımlılığın sonlandırılması amaçlanmaktadır" denildi.

Devletten kredi desteği: 6 ay geri ödemesiz 100 bin TL!

Yeni ekonomi paketi detayları belli oldu. Çalışan herkese 100 bin lira kredi fırsatı sunuluyor. Kredi desteğinde üst limit ise 500 bin lira olarak belirlendi...

Flaş düzenleme! 6 ay geri ödemesiz kredi fırsatı!

Yeni ekonomi paketinin yolda olduğunun bilgisi paylaşıldı. Hazine ve Maliye Bakanlığı, geçen ay açıklanan reform takvimi doğrultusunda çalışmalara başladı. Peki yeni torba teklifte neler var? İşte detaylar…

Hazine Bakanı Lütfi Elvan: Ekonomi ve hukuk alanında yeni bir seferberlik başlattık!

Hazine ve Maliye Bakanı Türkiye'nin yeni ve güvenilir limanlar arayan yatırımcılar için çok cazip imkanlar sunduğunu belirterek, "Türkiye'yi yatırımlarda cazibe merkezi yapmak adına ekonomi ve hukuk alanında yeni bir seferberlik başlattık" dedi.

Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni ekonomi politikası uluslararası yatırımcılar için fırsatlar sunuyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda ekonomiye ilişkin açıklamaları ve yeni ekonomi politikasını içeren mesajları uluslararası yatırımcılar için fırsatlar sunuyor.

Türkiye İMSAD Yeni Girişimciler İçin Erasmus Programı'nda aracı kurum oldu!

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ‘Yeni Girişimciler İçin Erasmus’ programında aracı kurum olan Türkiye İMSAD, yurt dışında bilgi ve tecrübe kazanmak isteyen yeni girişimcilere destek olmak için düğmeye bastı.

Yeni dönemde işsizliğe 'esnek' çözüm!

Yeni Ekonomi Programı kapsamında Kovid-19 salgını ve sonrası dönemde istihdam ile ilgili önemli politika ve tedbirler dikkati çekti.

Vergi kayıp ve kaçağı 'RADAR'a takılacak!

Yeni Ekonomi Programı'nda yer alan hedeflere göre, vergisel işlemlerde uzaktan denetim ve risk bazlı incelemelerin yaygınlaştırılması için Risk Analizi Değerlendirme ve Araştırma Sistemi kurulacak.

Ömer Faruk Akbal: Uluslararası doğrudan yabancı yatırımları teşvik edilecek!

Yeni Ekonomi Programı, 2021 - 2023'ün uygulanabilir ve ulaşılabilir hedeflere odaklandığını anlatan GİGDER Başkanı Ömer Faruk Akbal, ''Türkiye'nin 2023 hedefleri gerçekçi ve sürdürülebilir ekonomimizin göstergesi'' dedi.

Yeni Ekonomi Programı 2018 Haberi

Yeni Ekonomi Programı 2018

Eski adıyla OVP (Orta Vadeli Program), yeni adıyla YEP (Yeni Ekonomi Programı) birçok sektörde ekonomik olarak yenilikler ve değişiklikler vadediyor. Özellikle Türk lirasının değerini korumak için atılan adımlar dikkat çekerken, Yeni Ekonomi Programı’nda kiracıları ve ev sahiplerini ilgilendiren kararlar da alındı. Buna göre, programda yer alan tedbir maddesinde artık kira zammının ÜFE (Üretici Fiyat Endeksi) ile değil, TÜFE (Tüketici Fiyat Endeksi) ile belirleneceği yer alıyor.

Kira Zamlarını Neden ÜFE Yerine TÜFE Belirliyor?

Kira zamlarındaki üst sınırda ÜFE yerine TÜFE tercihine gidilmesi, Yeni Ekonomi Programı’nın Enflasyon bölümünün Politika ve Tedbirler başlığı içerisinde yer alıyor. Alınan bu karar üst sınırın TÜFE ile belirlenmesinde en önemli neden, ÜFE’nin döviz kuru ve emtia fiyatlarındaki gelişmelere aşırı hassas olması. Yani bir anlamda, alınan bu kararla kira...