yeni tapu harcı oranı

yeni tapu harcı oranı

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edilen yeni düzenleme kapsamında tapu harcı oranları da yer alıyor. Peki, tapu harcı oranı değişti mi?

5 soruda tapu harcı indirimi 2019!

Gayrimenkul sektörü yeni yıla müjdelerle girmişti. Konutta KDV ve tapu harcı indirimi bu yıl 31 Mart'a kadar devam edecekti. Ancak bugün yepyeni bir karar ile kdv ve tapu harcı indirimi uzatıldı. 

Tapu harcı ve KDV indirimi uzatıldı!

Yeni yıla girerken gayrimenkul sektörüne müjdeyi veren Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, yaptığı açıklamada tapu harcı ve KDV indiriminin uzatıldığını duyurdu...

Tapu harcı indirimine yeni düzenleme!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı; gayrimenkul sektörünü hareketlendirmek amacıyla başlattığı faiz indirimine ek bir desteği de tapu harcı indirimini ilk satışlarda sürdürerek verecek. 

Sıfır konut satışından tapu harcı alınmayacak!

Hükümetin seçim paketinden lüks konut müteahhitlerini kurtaracak yeni bir teşvik desteği daha çıktı. Sıfır konut ve ofis satışından tapu harcı alınmayacak.

Yeni tapu harcı hesaplama!

Bakanlar Kurulu Kararı ile tapu harcı oranlarında belli bir tarihe kadar indirim yapıldı. İşte yeni tapu harcı oranları ve yrni tapu harcı hesaplama örneği..

İndirimlerle yeni tapu harcı 2017!

Tapu harcı oranı dün Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile binde 15'e düştü. İşte indirimlerle yeni tapu harcı 2017 oranı ve hesaplama örnekleri..

Tapu harcı ne kadar düştü?

Bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile tapu harçları düştü. Peki, tapu harcı ne kadar düştü? Yeni tapu harcı ne kadar oldu? Tapu harçları nasıl hesaplanacak?

Tapu harcı düşecek mi 2017?

Gayrimenkullerin tapu devir işlemi için tahsil edilen tapu harçları ile ilgili yeni düzenleme yapıldı. Peki, tapu harcı düşecek mi, artacak mı?

Tapu harcı oranı değişti mi?

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edilen yeni düzenleme kapsamında tapu harcı oranları da yer alıyor. Peki, tapu harcı oranı değişti mi?

Yeni tapu harç oranları 2017!

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edilen yeni düzenleme ile Bakanlar Kurulu tapu harcı oranlarını, gayrimenkul cinsine göre değiştirebilecek..

Yeni düzenleme ile tapu harcı 2017!

Mecliste tapu harcını da kapsayan düzenlemeler yapılıyor. Peki, yeni düzenleme ile tapu harcı 2017 ne kadar oldu. Tapu harcı nasıl ödenecek?

Tapu harcı ne kadar 2017?

Yeni yılda yapılacak tapu satış işlemlerinden tahsil edilecek tapu masrafları 78 seri nolu Harçlar Kanunu Genel Tebliği ile belli oldu. Peki, tapu harcı ne kadar 2017?

Satıcı ne kadar tapu harcı öder?

Taşınmaz malların alım satım işlemleri için Tapu Müdürlüğünde belli oranlarda harç ödenmesi gerekiyor. Peki, satıcı ne kadar tapu harcı öder? Tapu harcı oranı nedir?

yeni tapu harcı oranı Haberi

yeni tapu harcı oranı

Meclis'te kabul edilen düzenlemeye göre tapu harcı oranlarında yeni uygulamaya geçildi. Tapuda yeni dönemin başladığı bu düzenleme kapsamında tapu harcı oranı değişti mi?


Tapu harcı oranı henüz değişmedi. Ancak tapu harcı oranının değiştirilme yetkisi Bakanlar Kurulu'na verildi.


Mevcut uygulamada tüm gayrimenkullerden satış değeri üzerinden tek bir oran olan binde 20 (yüzde 2) tahsil ediliyorken, Bakanlar Kurulu'nun alacağı karar ile bu oran çeşitlendirilebilecek.


Bakanlar Kurulu kendisine verilen yetki ile tapu harcını gayrimenkullere göre farklı oranlarda belirleyebilecek. 


Maliye Bakanı Ağbal yeni tapu harç oranları hakkında, “Mesela, gayrimenkulün konut veya iş yeri olmasına bağlı olarak yüzde 2 olan vergi oranını farklılaştırabileceğiz. Gayrimenkul sertifikası karşılığı, gayrimenkul edinimi bakımından vergi oranını farklılaştırma yetkisi alıyoruz. Gayrimenkulün sınıfı, lüks olup olmadığına, büyüklüğüne, bulunduğu yere vergi değerine göre farklı oranlar belirleme...