Yeni Yalova Yolu konut projeleri

Yeni Yalova Yolu konut projeleri

Bursa Haber gazetesi yazarı Can Topaktaş bugünkü yazısında Yeni Yalova Yolu’nun çehresinin konut projeleriyle değiştiğini dile getirdi. İşte Can Topaktaş'ın o yazısı...

Murat Kurum'dan Yalova'ya millet bahçesi ve bisiklet yolu müjdesi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Yalova'da 20 kilometrelik bir bisiklet yolu ve Gaziosmanpaşa Mahallesi'ndeki 113 dönümlük alanda millet bahçesi yapılacağını belirtti. Kurum, 400 yataklı devlet hastanesinin de 2021'de bitirileceğini dile getirdi...

Moskova'da paralı yeni çevre yolu inşa edilecek!

Moskova Belediyesi, MKAD olarak bilinen çevre yolunun güney kısmına Solntsevo'dan Jeleznodorojnıy'e kadar uzanacak çevre yolu inşa edecek...

152 kilometrelik hızlı tren hattı ihale aşamasında!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan yaptığı açıklamada, "1.889 kilometre yüksek hızlı tren, bin 786 kilometre hızlı tren ve 429 kilometre konvansiyonel olmak üzere toplam 4 bin 104 kilometre yeni demir yolu yapım çalışmalarımız devam ediyor.

İzmir Büyükşehir'den 600 bin TL'lik kamulaştırma!

Kent içi ulaşımı rahatlatacak projeleri hayata geçirmeye devam eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bornova Evka 3 Mahallesi ile Ankara Caddesi arasındaki yeni bağlantı yolu için 600 bin TL'nin üzerinde kamulaştırma yaptı.

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü binası yıl sonunda açılacak!

Başiskele Mahmutpaşa Mahallesi, Yeni Gölcük Yolu üzerindeki Kalibre Boru karşısında yapımı devam süren Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü’nün yeni hizmet binasında inşaat çalışmalarında sona yaklaşıldı.

Gaziantep'te 4 yılda 500 kilometre arazi yolu açıldı!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan arazi yollarıyla köylülerin arazisine ulaşımı kolaylaştı. Büyükşehir, 4 yılda 9 ilçeye bağlı köylerde yaklaşık 500 kilometre uzunluğunda yeni arazi yolu açtı.

Kuzey Alanya için yeni imar yolu!

Alanya Belediyesi, Kuzey Alanya’yı Büyükhasbahçe ve Mamadı üzerinden Cikcilli çevreyoluna bağlayacak 30 metrelik imar yolu için çalışmalara hız verdi.

Sakarya'ya yeni bisiklet yolu!

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, bisikletli ulaşımı yaygınlaştıracak yeni bir projeyi daha hayata geçireceklerini müjdeledi.

Trabzon'a yeni bisiklet yolu!

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Beşirli sahilinde Trabzon’a kazandırılan yeni bisiklet yolu hizmete açıldı.

Yalova yeni hal projesi için yer tahsisi yapıldı!

Yalova Belediyesi tarafından Kazimiye Köyü civarında 131 bin 440 metrekare alanda inşa edilecek olan yeni hal projesi için bakanlıktan onay alındı. 

TOKİ'den Yalova'ya 130 yeni konut!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Yalova'da 130 yeni konut inşa edecek. Projenin ihalesi 12 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirilecek.

İzmit Sanayi Sitesi'ndeki köprülü kavşak inşaatı durdu!

Yeni Gölcük Yolu İzmit Sanayi Sitesi kısmında inşa edilen köprülü kavşak projesinde çalışmalar durduruldu. Yüklenici firmanın ödenek sıkıntısı yaşadığı iddia edildi.

Köseköy’de yeni imar yolu açılıyor!

Kartepe Belediyesi ilçe genelinde şuyulandırması tamamlanan bölgelerde kent içi ulaşım ağına yeni soluk getirecek düzenlemelerini aralıksız sürdürüyor. 

Yeni Yalova Yolu konut projeleri

Yeni Yalova Yolu konut projeleri Yeni Yalova Yolu konut projeleri


Bursa Haber gazetesi yazarı Can Topaktaş bugünkü yazısında Yeni Yalova Yolu’nun çehresinin konut projeleriyle değiştiğini dile getirdi. İşte Can Topaktaş'ın o yazısı...İnşaat sektörünün güven içinde büyümesi için atılan adımlar herkesin malumu olsa gerek. 1970’li yıllarda Anadolu’yu apartmanlarda yaşamaya davet eden çağrıya uyanlar, artık çok daha kaliteli üretimlerle hayata geçen dairelerinde huzurla oturuyorlar… Kendilerini daha güvende hissediyorlar.

Ayrı ayrı 130 sektörü harekete geçiren inşaat, sanırım daha çok uzun yıllar piyasayı domine etmeye devam edecek…


Önceki gün Alpiş İnşaat AŞ’nin Tuana Evleri’ndeki anahtar teslim törenine katıldım. Çok katlı olmayan binalarında oturmaya başlayan kat maliklerinin yüzü gülüyordu. 13 ay gibi kısa bir sürede 356 daire ve 23 işyerini hayata geçiren Sertaç, Kerim ve Selim Karaalp kardeşlerin, yeni yaşam merkezi için gösterdikleri çaba takdire şayan…


Kentlerin...