05 / 07 / 2022

yeter gelirli tarımsal araziler

yeter gelirli tarımsal araziler

Yeni tarım arazileri kanununda eklenen maddelerden " Yeter gelirli tarımsal arazi büyüklüğü " ne demek? Türkiye'deki yeter gelirli tarımsal arazi büyüklüğü ne kadar? İşte cevapları...

2022 tarımsal destekleri ne zaman yatacak? Tarımsal destek ödemeleri yattı mı?

Tarımsal destek ödemeleri binlerce çiftçinin gündemini oluşturuyor. Çiftçiler, tarımsal destek ödemelerinin ne zaman hesaplara yatacağını merak ediyor. İşte detaylar!

TÜİK verileri açıkladı! Tarımsal girdi enflasyonunda yeni zirve!

TÜİK'in açıkladığı verilere göre, tarım GFE aylık yüzde 7,45, yıllık ise yüzde 117,31 artarak rekor tazeledi.

2022 tarımsal destek ödemeleri ne zaman yapılacak?

Tarımsal destek ödemeleri gündemde yer alıyor. 2022 tarımsal destek ödemelerinin ne zaman yapılacağı araştırılmaya başlandı. İşte detaylar!

Tarımsal destekleme ödemesi bekleyenler dikkat! Bakan Kirişci’den son dakika açıklaması!

Bakan Kirişci, 77 milyon 370 bin 403 liralık tarımsal destekleme ödemelerinin bugün çiftçilerin hesaplarına aktarılacağını duyurdu.

Çiftçilere tarımsal destek ödemeleri başladı! Bakan Kirişci resmen duyurdu, hesaplarınızı kontrol edin! 

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, milyonlarca çiftçinin beklediği müjdeyi verdi ve tarımsal destek ödemeleriyle ilgili olarak bir son dakika açıklamasında bulundu.

Çiftçilere tarımsal destek ödemeleri yapılıyor! Bakan Kirişci resmen açıkladı, bugün hesaplara yatıyor!

Çiftçilere tarımsal destek ödemeleri yapılıyor. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, tarımsal destekleme ödemeleriyle ilgili son dakika açıklamasında bulundu. İşte o açıklama...

Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü arazilerinin TOKİ'ye devri TBMM'de!

Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğüne ait tarımsal arazilerin TOKİ'ye devredilmesi Meclis gündemine taşındı. CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, kouyla ilgili soru önergesi verdi. 

Tarımsal destek ödemeleri başladı! T.C. kimlik numarasının sonu 0, 2 ve 4 olanlar hesaplarınızı kontrol edin!

Tarımsal destek ödemesi alan vatandaşlar ödemelerin ne zaman hesaplarına aktarılacaklarını araştırıyorlar. Bakan Kirişçi geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında T.C kimlik numarasının son hanesi göre ödemelerin yapıldığını duyurmuştu..

Tarımsal destek ödemeleri yapıldı mı? 14 Mayıs 2022 tarihinde Bakan Kirişçi'den açıklama geldi

Tarımsal destek ödemeleri vatandaşların araştırma konusu haline gelmeye devam ediyor. Yaz dönemine yaklaştığımız bu günlerde hasat öncesi tarımsal destekleme ödemeleri çiftçilerin hesaplarına aktarılması bekleniyor. Peki Tarımsal destek ödemeleri yapıldı mı? Bakan Vahit Kirişci detayları paylaştı...

Çiftçilere müjde! Tarımsal destek ödemeleri bugün hesaplara yatıyor! Bakan Kirişci resmen açıkladı! 

Milyonlarca çiftçinin dört gözle beklediği destek ödemeleriyle ilgili son dakika açıklaması geldi. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ödemelerin bugün hesaplara yatacağını açıkladı...

Tarımsal destek ödemeleri hesaplara yatıyor! Bakan Kirişci resmen açıkladı!

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, bugünden itibaren tarımsal destek ödemelerinin hesaplara yatırılacağı müjdesini verdi. Peki ne kadar ödeme yapılacak?

Tarımsal destek ödemeleri arttı! Cumhurbaşkanı Erdoğan resmen açıkladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tarımsal desteklerle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Tarımsal desteklerin yükseldiğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, üreticilere dekar başına ödenecek tutarı açıkladı...

Tarımsal destekleme ödemeleri ne zaman yatacak? Bakan açıkladı!

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, toplamda 116 milyon 520 bin 334 Türk lirası tarımsal destek ödemelerinin yatacağı tarihle ilgili açıklama yaptı. Bakan Kirişçi, Twitter’dan yaptığı paylaşımla, ‘’Tarımsal destekleme ödemeleri ne zaman yatacak?’’ sorusunu yanıtlamış oldu.

yeter gelirli tarımsal araziler Haberi

yeter gelirli tarımsal araziler


Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu'nda yapılan değişiklikler 15 Mayıs 2014 tarihinde resmi gazete yayımlandı. Tarım arazilerine ilişkin büyük değişiklikler getirilen yasaya göre, araziler artık  "Asgari tarımsal arazi büyüklüğü" ile "Yeter gelirli tarımsal arazi büyüklüğü" şeklinde iki kritere göre değerlendirilecek.


Arazi sahipleri devir için artık Tarım İl Müdürlüğü'nden onay alacak. Miras yoluyla bölünmesi sona eren tarım arazileri bundan böyle kamulaştırılabilecek.Türkiye'deki yeter gelirli tarımsal arazi büyüklükleri!Yeter Gelirli Tarımsal Arazi Büyüklüğü!Asgari Tarımsal Arazi Büyüklüğü!


Gülcihan YELKENCİ /...