17 / 08 / 2022

yıllık iznim kaç gün 2022

yıllık iznim kaç gün 2022

Yıllık izne çıkacak olan milyonlarca kişi yıllık izin haklarını merak ediyor ve araştırıyor. Çalışma süresi uzadıkça yıllık izin süresi uzuyor. Peki kimin ne kadar yıllık izin hakkı var? İşte merak edilen o soruların yanıtları...

Side’de 50 yıllık kaçak yapılara savaş açıldı! 60 tarihi konak yapıldı!

Manavgat Belediye Başkanı CHP’li Şükrü Sözen 2017'de alınan kararla 50 yıllık kaçak yapılaşmaya karşı savaş açtı. Bugün de yıkımı süren kaçak yapıların yerine 60’ı aşkın tarihi konak kazandırıldı.

Yıllık kira artışı yüzde kaç?

Taşınmaz mal kiralamalarında kiracı ile anlaşılan kira bedeline sene sonunda zam yapılıyor. Zamlı kira bedeli bir kira dönemi boyunca ödeniyor. Peki, yıllık kira artışı yüzde kaç oranında yapılır?

Kira sözleşmesi en çok kaç yıllık yapılır?

Posta Gazetesi köşe yazarı olan Tamer Heper bugünkü köşe yazısında okuyucusun sorduğu kira sözleşmesi en çok kaç yıllık yapılır? sorusunu yanıtladı. İşte o yazı...

Kapıcı yıllık izin süreleri!

Ulusal Bayram ve Genel Tatillerde, kapıcının çalıştırılıp çalıştırılamayacağı iş sözleşmelerinde belirleniyor. Kapıcı yıllık izin de kullanabiliyor. Peki, kapıcı yıllık izin süreleri kaç gün?

Kapıcı yıllık izin hakkı!

İş kanunu kapsamına giren işyerlerinde çalışan işçilere "yıllık ücretli izin hakkı" tanınması nedeni ile kapıcılar da yıllık izin hakkına sahip oluyor. Peki, kapıcı yıllık izin hakkı kaç gündür?

Kozan Göller Yaylası’nın 40 yıllık su problemi çözülüyor'!

Göller Yaylası’nın 40 yıllık su problemini giderecek projenin temel atma töreninde başka hizmetlerin de müjdesini veren Sözlü, Göller’i Kozan’a bağlayan yolun yapımına da seçimden sonra başlayacaklarını ve iki ayda bitireceklerini açıkladı.

Borçka'da 5 yıllık imar programı onaylandı!

Borçka Belediye ve Meclis Başkanı Aslan Atan'ın başkanlığındaki toplantıda 5 gündem maddesi görüşüldü. 16 maddelik 5 yıllık imar programı Belediye Meclisince Maddeler halinde görüşülüp oylamaya sunuldu.

60 yıllık manolya ağacını kesmeye kıyamadı, yerini değiştirdi!

Rize'de inşaat alanında kalan 60 yıllık manolya ağacının kesilmesini istemeyen iş adamı Ahmet Oflu, üç günlük çalışmayla 3 tonluk ağacı yerinden sökerek başka yere nakletti.

Tüketici 10 yıllık kayıp-kaçak bedellerini geri alabilecek!

Elektrik aboneleri, son 10 yıllık kayıp-kaçak bedellerini geri alabilecek. Tüketici bu kararla rahat nefes alırken; bugüne kadar ödediği paraları nasıl geri alabileceğinin yollarını aramayı başladı.

Konut başına yıllık 85 TL kayıp kaçak bedeli mi alınıyor?

Tüketici Hakları Derneği (THD) Başkanı Turhan Çakar,Kızılay Güvenpark'ta yaptığı basın açıklamasında Türkiye'de konut başına yıllık 85 TL kayıp kaçak bedeli alındığını ifade etti...

119 yıllık Kaymakçı Pando kapandı!

119 yıllık Kaymakçı Pando kapandı. 119 yıldan beri hizmet veren Pando’nun sahibi Pandelli Shestakof dükkanın camlarını kağıtlarla kapatarak müdavimlerine veda etti.Pando’nun farklı bir yerde yeni bir dükkan açması bekleniyor.

Kapıcının yıllık izni kaç gündür?

Apartman kapıcılarının çalışma koşulları ile izinleri ile ilgili hususlar Konut Kapıcıları Tüzüğünde yer alan bilgilere göre kapıcının kapıcıların izin hakkı var mıdır? Kapıcının yıllık izni kaç gündür?

Nuruosmaniye'nin 265 yıllık sarnıcı büyük ölçüde temizlendi!

Restorasyon sırasında Nuruosmaniye Camisi'nin altında ortaya çıkan, sadece caminin değil, Kapalıçarşı'nın etrafından gelen suları toplayarak, Haliç'e aktaran 265 yıllık sarnıç ve su terazisinin temizliği büyük ölçüde tamamlandı

yıllık iznim kaç gün 2022 Haberi

yıllık iznim kaç gün 2022

Yıllık izne çıkacak olan milyonlarca kişi yıllık izin haklarını merak ediyor ve araştırıyor. Çalışma süresi uzadıkça yıllık izin süresi uzuyor. 

Peki kimin ne kadar yıllık izin hakkı var? Türkiye gazetesi yazarlarından İsa Karakaş çalışanların izin hakları ile ilgili bir yazı kaleme aldı. İşte milyonlarca çalışanı ilgilendiren o yazı...

İş hukukunda çalışanların herhangi bir ücret almadan izin kullanmalarına yönelik sınırlı sayıda düzenleme yer alıyor. Söz konusu bu mevcut düzenlemelerde yıllık izin kullanan işçilere belirli durumlarda ücretsiz yol izni verilmesi ile doğum yapan kadınlara doğumdan sonrası için ücretsiz izin kullandırılmasına ilişkin bazı hükümler bulunuyor.

Türkiye gazetesi yazarlarından İsa Karakaş çalışanların izin hakları ile ilgili bir yazı kaleme aldı. İşte milyonlarca çalışanı ilgilendiren o yazı...

Ücretsiz yol izni

İşçinin izin süresi, iznini hak ettiği tarihteki...