yoksul evi toki

yoksul evi toki

TOKİ `yoksul konutu' projesinden konut alanları uyardı. TOKİ'den yapılan açıklamada `Alt ve yoksul grubu projelerinden konut alıp borç bitene kadar içinde oturmayanların sözleşmeleri feshedilecek' denildi

Evi ya da dükkanı olan TOKİ'den ev alabilir mi?

TOKİ alt ve orta gelirli olan binlerce aileyi ev sahibi yapıyor. Peki evi ya da dükkanı olan TOKİ'den ev alabilir mi?

Evi olmayan emekliye TOKİ desteği artırılacak!

Yeni yılda devreye alınması beklenen uygulamalar kapsamında iş kuran emekliye teşvik verilecek, evi olmayanlara 'TOKİ desteği’ artırılacak.

TOKİ'den hiç evi olmayana 45 bin konut!

2018 yılı planlamasını tamamlayan TOKİ gelecek yıl hiç evi olmayana 33 ilde 45 bin 456 adet konut satacak. İşte şartlar...

Erkan Akçay'dan Suriyeliler'e TOKİ evi verilmesine tepki!

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Suriyelilere TOKİ evi verilmesine tepki gösterdi. Akçay, "TOKİ'nin şehit, gazi ailelerine öncelik vermesi gerekir." dedi.

Ankara Etimesgut TOKİ Konutları'na emekli dinlenme evi inşa ediliyor!

Etimesgut Belediyesi, Yukarı Yurtçu Mahallesi'ndeki TOKİ Konutları'na emekli dinlenme evi inşa ediyor. Emekli dinlenme evinin kaba inşaatı tamamlanırken, tesisin de içerisinde bulunduğu alana modern park yapılıyor.

Karabük'te emeklilere TOKİ evi müjdesi!

Batı Karadeniz Bölgesi’nde ise ilk defa Karabük’te yapılacağını belirten TOKİ Başkanı Ergün Turan, emeklilerden aradıkları şartları anlatarak, ilk etapta hiç evi olmayan emeklileri ev sahibi yapacaklarını söyledi.

TOKİ Yapracık Konutları'na Emekli Dinlenme Evi inşa edilecek!

ETİMESGUT Belediyesi, emekli dinlenme evlerinin 4.'sünü Yukarı Yurtçu Mahallesindeki TOKİ Yapracık Konutları'na inşa ediyor. Emekli Dinlenme Evi'nde çalışmalara başlandı.

Antalya'da emekliler için TOKİ evi yapılacak!

Tüm Emekliler Derneği Şube Başkanı ibrahim Tezcan, Antalya'da emekli olup da evi olmayanlar için 5 ayrı merkez ilçede TOKİ arsası aradıklarını belirtti.

TOKİ'den evi olmayan emeklilere müjde!

TOKİ'den evi olmayan emeklilere büyük müjde geldi. Emekli kimlik kartını TOKİ’ye götüren vatandaşlar, uygun fiyatlı daireler için başvuru şansını da yakalayacak.

TOKİ'den Dilovası'na Türk Evi Mimarisi!

TOKİ, Kocaeli'nin Dilovası'nda yöresel mimariden esinlenilerek projelendirdiği geleneksel ve modern mimariyi çağrıştıran Türk Evi mimarisini taşıyan 915 konutluk projeyi hayata geçiriyor.

TOKİ'den evi olmayan emeklilere kolaylık!

Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Zonguldak Şube Başkanı Mustafa Sarıoğlu, Genel Başkanlığı ve TOKİ idaresi arasında yapılan protokol gereği üzerine evi olmayan emeklilere kolaylık sağlanacağını duyurdu.

Bitlis TOKİ Camii'ne taziye evi inşa edilecek!

Necati Gürsoy, TOKİ tarafından 400 konutun bulunduğu bölgeye yapılan cami inşaatı projesinde bulunmayan taziye evi için TOKİ ve yüklenici firma yetkilileri ile yaptıkları görüşmeler sonrası TOKİ Camisi'ne taziye evi kazandıracaklarını söyledi.

TOKİ yoksul evleri şartları!

Hayata geçirilen TOKİ konut projelerinin başvuru ve ödeme koşulları yoksul, alt, dar ve orta gelir gruplarına gelir grubuna göre değişiyor. Peki TOKİ yoksul evleri şartları nelerdir? İşte TOKİ yoksul evleri...

yoksul evi toki

yoksul evi toki yoksul evi toki

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), alt ve yoksul grubuna yönelik projelerden konut alanları, sözleşmenin şartlarını yerine getirmeleri konusunda uyardı. Erdoğan Bayraktar'ın başkanı olduğu TOKİ'den yapılan açıklamada `alt ve yoksul grubu projelerinden konut alıp, borç bitene kadar içinde oturmayanların sözleşmeleri fesh edilecek' uyarısında bulunuldu. Bugüne kadar yoksul vatandaşlar için 3 bin 353, alt gelir grubundakiler için, hizmetli daireleri dahil 60 bin 912 konut uygulaması yapan TOKİ, çok uygun şartlarla satışa sunulan bu konutlarla ilgili suistimallere yönelik şikayetler üzerine, bir açıklama yaptı. Alt gelir ve yoksul grubu konut projesi kapsamında yer alan konut projelerinin `özellikli' olduğuna işaret edilen açıklamada, bu projelere başvuruda bulunabilmek için TOKİ tarafından belirlenen şartların...