29 / 11 / 2023

Güngören'deki çürük bina mahalle sakinlerini korkutuyor!

Güngören'deki çürük bina mahalle sakinlerini korkutuyor!

Güngören'de duvarları ve kolonlarında çatlaklar bulunan 5 katlı bina mahalle sakinlerini korkutuyor. Binada oturanlarda çaresizlik içinde yetkililerden yardım bekliyor...Güngören'in Akıncılar Mahallesi'nde bulunan 5 katlı 40 yıllık binada kolonları ve duvarlarında oluşan çatlaklar sonucunda yıkılma riski bulunuyor.

Hürriyet'te yer alan habere göre; 9 daireden meydana gelen 40 yıllık binada 3 aile evlerinde kalmaya devam ediyor. Açıklanan bilgiye göre belediye ekipleri tarafından karot örneği alınıp boşaltma kararı alınan bina çökme riski bulunuyor.

Binanın arka bölümünde oturan duvarların birbirinden ayrıldığı görülürken, balkonlarında derin çatlaklar olduğu ve beton içindeki demirlerin ortaya çıktığı gözlendi. Bina sakinleri ile çevredekiler yetkililerden yardım talep ediyor.

"BİNAYA KORKARAK GİRİYORUZ"

Binanın en alt katında yaşayan esnaf Tülay Yıldız, "Çökme riski var, çalışamıyoruz. Şu an dükkanım kapalı dükkan bulunca taşınmayı düşünüyorum. Binaya korkarak giriyoruz. Sallantı olduğunda yıkılacak diye korkuyorum. Belediyeye başvuruldu. Binanın sakat olduğu söylendi. Müteahhitle anlaşıldı. Herhalde yıkacaklar. Üç aile oturuyor. Kiralar yüksek olduğu için ev bulamıyorlar" açıklamasında bulundu. 

"CAN GÜVENLİĞİMİZ YOK"

Binada yaşayan Serap Baykara ise, "Burada oturuyorum. Binamız hasarlı. Yapılacak, bizim de çok az bir süremiz kaldı. Burada yaşamaya korkuyoruz çoluk çocukla. Kiralar çok pahalı. Geçim de kolay değil. Bu konuda da devletimizden yardım istiyoruz. Korkuyorum çocuklarımla sabaha kadar uyumak kolay değil. Hasarlı bina. Ufacık bir deprem olsa bina yıkılacak. Can güvenliğimiz yok. Çatlak, yarık, kolonlar patlak. Her türlü hasar var. Belediye gelip hasar tespiti yaptı" dedi.

Geri Dön