Gürsel Tekin'den arsa satışı açıklaması!

Gürsel Tekin'den arsa satışı açıklaması! Gürsel Tekin'den arsa satışı açıklaması!

TOKİ’nin arsa satışı için yeni müzayede açmasına tepki gösteren CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, satışları, “Neredeyse hiç deprem toplanma alanı olmamasına rağmen halen arsaların satılması İstanbul’a karşı büyük bir sorumsuzluktur” diyerek değerlendirdi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 9 Temmuz Perşembe günü İstanbul'da, 26 şehirdeki 199 muhtelif arsa satışı ile 3 şehirdeki 7 muhtelif arsa kiralaması için müzayede düzenleyecek. Sözcü'den Zeynep Kaplan'ın haberine göre; CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin müzayedeyi, “İstanbul'da şu anda çok ciddi bir deprem riski olmasına, neredeyse hiç deprem toplanma alanı olmamasına rağmen halen arsaların satılması İstanbul'a karşı büyük bir sorumsuzluktur” şeklinde yorumladı.

“PARÇA PARÇA SATILIYOR”

Bugün yapılacak müzayedeye ilişkin konuşan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, “Arsa satışıyla ilgili yarın Türkiye'nin 26 ilinde arsalar satılıyor. Bu arsanın bir tanesi İstanbul'da büyük bir arsa 170 dönüm. Oraya ben de katılacağım hem de orada dönen dolapları görmüş olacağız. Geçen hafta Kocaeli, Sakarya birçok yerlerde maalesef arsa satışları oldu, çok büyük satışlar. Bunlar çok ucuz satışlar ve imarsız olarak satıyorlar, sonradan imar geliyor. Ben İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu da çağırdım. Belki İstanbul Büyükşehir Belediyesi de satın almak için katılabilir” diye konuştu.

TOKİ'nin açıklamasına göre, müzayede bugün saat 13:30'da Bilkent Otel  Ankara  ve  TOKİ  İstanbul Hizmet Binası'nda yapılacak. Ayrıca internetten (www.emlakyonetim.com.tr) canlı yayında da teklif sunabilecek. Arsaların nitelikleri şu şekilde; konut, ticaret, rekreasyon alanı, özel eğitim, sosyal ve kültürel tesis, tarım ve hayvancılık tesis alanı, eğitim, dini tesis, pazar, tarım ve çorak arsalar.

İŞTE SATILACAK ARSALAR

– İstanbul Başakşehir İkitelli'de bulunan ticaret ve kapalı spor tesis alanı, Büyükçekmece'de plansız arsalar, Eyüpsultan'da konut ve yol alanları, Pendik'te konut alanları, Tuzla'da turizm, ticaret ve konut alanı nitelikli arsalar.

– Ankara Gölbaşı Virancık'ta yer alan konut, Sincan'da konut ve ticaret, Yenimahalle Yakacık'ta küçük sanayi sitesi ve konut alanı nitelikli arsalar.

–  İzmir  Aliağa'da konut alanları bulunan Konya Karatay'da küçük sanayi alanları, Balıkesir'de ticaret alanları, Sakarya Karasu'da konut ve park alanları, Afyonkarahisar Çay ilçesinde, konut, sanayi, tarım ve hayvancılık tesis alanı nitelikteki arsalar.

Gürsel Tekin'den Kilyos'taki sit arazisinin imar planı değişikliğine tepki!

TOKİ 206 arsanın satış ve kiralamasını açık artırmayla yapacak!