01 / 07 / 2022

Haaz, 3+1 daireleri 90 bin euroya döşüyor!

Haaz, 3+1 daireleri 90 bin euroya döşüyor!

Son yıllarda markalı konut sayısı artınca satışlarda öne çıkmak isteyen markalar dayalı döşeli örnek daireye daha fazla önem vermeye başladılar. Kimi örnek daireler için kullanılan eşyaların fiyatı 90 bin euroya kadar çıkıyorYurtdışında getirdiği lüks markalara ait mobilya ve aksesuar ürünlerini Türkiye'de satan Haaz'ın ortaklarından Özlem Avcıoğlu, örnek dairelerin evi satmada giderek önem kazandığını belirterek, bu nedenle Türkiye'nin önde gelen konut markalarının örnek daireye yer verdiğini söyledi. Haaz olarak aralarında Soyak, Karden İnşaat, Sinpaş ve Makyol bulunduğu 20'den fazla şirkete örnek daimleri için mobilya ve aksesuar sattıklarını anlatan Avcıoğlu, "Lüks projelerde 1+1 daireleri 30 bin euro, 2 +1 daireleri 60 bin euro, 3+1 daireleri ise 90 bin euroya döşeyebiliyoruz" diye konuştu.

ANADOLU'DAN İLGİ VAR

Artık İstanbul'daki firmaların yanı sıra Anadolu'daki firmalarında örnek daire için kendilerin mobilya istemeye başladığını aktaran Avcıoğlu, "Ankara ve İzmir'de bizimle iş yapmak isteyenler var" dedi. Bodrum'dan ilgi olduğunu anlatan Avcıoğlu şöyle konuştu: "Özellikle Bodrum'daki lüks projelerde yaşam dışarıda geçiyor. Bu daireleri balkon gibi dış mekanlarıyla birlikte döşüyoruz. Yazlıkların yanı sıra sigara yasağı da hayatı dışarı kaydırdı. Bu nedenle dış mekan mobilyaları giderek daha fazla satılıyor. Yazlık ve dış mekan mobilya satışlarımız içinde yüzde 20 paya sahip."

Ortağı Murat Patavi ile birlikte bu işi yaptıklarını aktaran Avcıoğlu, mobilyalarda eskiye dönüş olduğunu söyledi. Avcıoğlu, fiyat ve kaliteye daha fazla bakıldığını bu nedenle tasarımda çok fazla uçuk kaçık markaların yerine daha klasik, daha kullanışlı mobilya yada aydınlatma ürünlerinin tercih edildiğini söyledi. Kanepelerde daha yere yakın ve daha genişlerin kullanıldığını söyledi.

Leyla İlhan/Dünya