Halk GYO'dan 2018'in ilk çeyreğinde 9.7 milyon TL net kar!

Halk GYO'dan 2018'in ilk çeyreğinde 9.7 milyon TL net kar!

2018 yılı ilk çeyrek finansal verilerini açıklayan Halk GYO, aktif büyüklüğünü 2,4 milyar liraya, özkaynaklarını 1,9 milyar liraya yükseltti. Şirketin net dönem karı ise 9,7 milyon lira olarak açıklandı.Kurucusu Halkbank'tan aldığı güçle yatırımcılarına, müşterilerine ve gayrimenkul sektörüne değer katmaya devam eden Halk GYO yılın ilk çeyreğinde de sektörünün gelişimine yönelik yenilikçi ve öncü çalışmalarını sürdürdü.

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesinin en büyük paydaşlarından bir olan Halk GYO, 2016 sonunda başladığı inşaat çalışmalarında yüzde 20 seviyelerine yaklaştı. 46 ve 34 katlı Halk Ofis Kuleleri’nin hızla yükseldiği projenin finansmanı konusunda da sektöre örnek olacak adımlar attı.

Türkiye’nin ilk gayrimenkul sukuk ihracı…

Türkiye’nin ilk GYO Sukuk İhracını nitelikli yatırımcılara satış yöntemiyle tamamlayarak bir ilke imza attıklarını söyleyen Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin şöyle konuştu:

“2018 yılının ilk çeyreğinde de portföyümüzü geliştirerek planladığımız hedefler doğrultusunda büyümemizi sürdürdük. Şeffaflık, ürün çeşitliliği, ulaşılabilirlik, eşitlik ve hesap verilebilirlik ilkelerimize bağlı kalarak, bu dönemde de sektörün kurumsallaşmasına katkı sağlarken yatırımcılarımıza çözüm ortağı olmaya devam ettik. Faize değil reel ekonomiye dayalı ürünler geliştirerek Türkiye’nin ilk GYO sukuk ihracını gerçekleştirdik.”

Genç nüfus artışının getirdiği yüksek talep ve gayrimenkule dayalı finansal ürünlerin yaygınlaşması ile sektörün büyümesinin artacağını söyleyen Yetgin, şu şekilde konuştu:

“Türkiye ekonomisi gayrimenkul sektöründe çok başarılı bir yılı geride bıraktı. Amacımız bu yıl da bu performansı devam ettirebilmek. Bu amaçla çalışmalarımıza devam ediyoruz, hemen tüm platformlarda gücümüzü göstermeye çalışıyoruz.Gayrimenkul sektöründe uluslararası yatırım fırsatlarının değerlendirildiği MIPIM fuarında, yabancı yatırımcılara modern kent yaşamı ve yaşanılabilir alanlar oluşturulmasına dönük çalışmalarımızı anlattık. Aynı anlayış doğrultusunda, hem sektöre destek olmak hem de gayrimenkul sektörünün önemine vurgu yapmak için Gayrimenkul Zirvesi’ne Zirve Sponsor olarak katılım gösterdik. Hem yurtiçinde hem yurtdışında Türkiye’nin gayrimenkul sektöründeki değerini arttırmaya yönelik çalışmalarımız devam edecek. Halk GYO olarak alternatif finansal yatırım araçları geliştirerek, müşteri ve yabancı yatırımcıların sayısında artışa yardımcı olarak ülkemizin marka değerine katkıda bulunmayı hedefliyoruz.”


Halk GYO’dan şehirlerin kalbinde yükselen projeler…


İzmir’in en prestijli bölgesi olan Alsancak’ta Teknik Yapı – Halk GYO ortaklığında hayata geçirilmesi planlanan yeni proje için hazırlıklar sürüyor. Stratejik konumu ve yaşanılabilir alanlarıyla şehrin kalbinde yer alacak proje; ticaret, konut ve turizm alanlarından oluşan karma özelliklere sahip olma avantajı da sunuyor.

Şirketin, Vakıf GYO ortaklığı ile 2015'te hayata geçirdiği Sancaktepe’de yer alan Bizimtepe Aydos ile 2016'da Er Konut ortaklığı ile hayata geçirdiği Şerhistan Konutları projeleri ise bulundukları bölgelerin markalı konut projesi olma özelliğini taşıyor. Anahtar teslimlerin yaklaştığı projelerde son kalan dairelerin satışları hızla sürüyor.