Halk GYO'nun 9 aylık net karı 35,2 milyon TL!

Halk GYO'nun 9 aylık net karı 35,2 milyon TL!

Halk GYO, finansal raporunu açıkladı. Buna göre, 2014 yılını 61,3 milyon TL net kar ile kapatan şirket, 2015 ocak-eylül döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13 oranında artışla 35,2 milyon TL net kar sağladı.


Halk GYO, bu yılın ocak-eylül döneminde 35,2 milyon TL net kar elde etti.


Halk GYO, 2015 yılı ocak-eylül dönemi mali verilerine ilişkin finansal raporunu açıkladı. Buna göre, 2014 yılını 61,3 milyon TL net kar ile kapatan şirket, 2015 ocak-eylül döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13 oranında artışla 35,2 milyon TL net kar sağladı. Halk GYO, aynı dönemde 53,5 milyon TL'lik de satış geliri elde etti.


Sektördeki payını artırmayı, yeni projeler ile büyüme, karlılık ve verimliliğini geliştirmeyi hedefleyen Halk GYO, kuruluşunun 5. yılını geride bırakırken eylül sonu itibariyle 937 milyon TL aktif, 857 milyon TL özkaynak ve 1,5 milyar TL gayrimenkul portföy büyüklüğüne ulaştı.


Halk GYO, gayrimenkul portföy dağılımını kira gelirlerine dayalı olarak oluşturuyor. Portföyünde yer alan arsaları, farklı projeler ile değerlendirerek konut, otel ve ofis projeleri ile portföyünü çeşitlendiren ve önemli lokasyonlarda yüksek gelir getirecek yatırımlara imza atan Halk GYO, bugün portföyünde 21 adet düzenli kira geliri elde edilen ofis binaları ile Park Dedeman Levent Otel, Panorama Plus, Referans Bakırköy ve Sancaktepe konut projeleri ile Şekerpınar Bankacılık Üssü projesini bulunduruyor. Şirket ayrıca, İstanbul Finans Merkezi (İFM) projesinin de en büyük paydaşlarından biri durumunda.


İFM projesinin inşaat ruhsatını haziran ayında alan ve ofis kulelerinin inşasına başlamak için gün sayan Halk GYO, ilk otel yatırımı olan Park Dedeman Levent Otel'i de temmuz ayında Dedeman Grup'a teslim ederek düzenli kira geliri elde etmeye başladı. Şirket, dönem içerisinde Salıpazarı ofis binasını da otele dönüştürmek için adım attı. Eskişehir Panorama Plus ve Referans Bakırköy konut projelerinde satışları devam eden Halk GYO, Sancaktepe arsası üzerinde Vakıf GYO iş birliği ile geliştireceği konut projesi için de ana yüklenici firma seçim sürecini tamamladı.


 


AA