Halkbank da Enflasyona Endeksli Konut Kredisi verecek!

Halkbank da Enflasyona Endeksli Konut Kredisi verecek! Halkbank da Enflasyona Endeksli Konut Kredisi verecek!

Konut sahibi olmak isteyen müşterilerine özel çözümler üretmeyi amaçlayan Halkbank, Enflasyona Endeksli Konut Kredisi’ni açıklandı.Müşterilerinin finansal ihtiyaçlarına etkin çözümler üretmeye devam eden Halkbank, konut sahibi olmak isteyen müşterilerine Enflasyona Endeksli Konut Kredisi imkânı sunuyor. 

120 aya kadar vade seçeneği sunan kredi kapsamında faiz oranları TÜFE'ye bağlı olarak değişip ve enflasyon oranıyla birlikte taksit tutarları da düşecek.

Bankacılık faaliyetlerinde müşterilerinin lehine her türlü özel ürünü geliştirmeyi sürdürdüklerini belirten Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan şu açıklamalarda bulundu:

 

“Ekonomimizin dengelenme sürecinde attığımız adımlarla piyasaları rahatlatırken, enflasyon oranlarındaki düşüş beklentileri doğrultusunda geliştirdiğimiz ürünlerle de müşterilerimize kolaylıklar sunmaktayız. Enflasyonun düşüş trendine girdiği bu süreçte, müşterilerimizin faiz oranlarından etkilenerek satın alma kararlarını ertelemelerini istemiyoruz. Uygun koşullarıyla konut taleplerini öne çekmesini amaçladığımız Enflasyona Endeksli Konut Kredisi ürünümüzle müşterilerimize ve ekonomimize destek olmaya devam etmekteyiz. Elbirliği yaptığımız ölçüde ekonomimiz daha da iyiye gidecek, doğru yatırımları doğru zamanda yapanlar ekonomimiz güçlendikçe daha fazla kazanacaktır.”

Faiz oranları periyodik olarak güncellenecek

Halkbank'ın Enflasyona Endeksli Konut Kredisi'nde faiz oranları, müşteri tercihine göre her 6 ya da 12 ayda bir otomatik olarak güncellenecek. Güncellemelere göre aydan bir önceki ayda TÜİK tarafından açıklanan TÜFE (Tüketici Fiyatları Endeksi) yıllık yüzde değişim oranına Banka tarafından sözleşmede belirlenen marj oranı eklenip geçerli faiz oranı seçilecek Diğer taraftan, kredi için müşterileri koruyan bir azami faiz oranı da belirlenecek ve değişim dönemlerinde belirlenip yeni faiz oranı azami faiz oranını aşamayacak. Ayrıca kredisini erken ödemek isteyen müşterilerden “erken ödeme tazminatı” alınmayacak.

Konut almak isteyenlere kredi kolaylığı!

VakıfBank'tan Enflasyona Endeksli SarıPanjur Konut Kredisi!