29 / 06 / 2022

Haluk Dinçer kimdir?

Haluk Dinçer kimdir?

Haluk Dinçer, TÜSİAD'ın geçici başkanlığı için öne çıkan isimler arasında yer alıyor. Peki, Sabancı Holding Perakende Grup Başkanı Haluk Dinçer Haluk Dinçer kimdir? İşte Haluk Dinçer..Haluk Dinçer kimdir?

Haluk Dinçer 1962 yılı İstanbul doğumlu. Haluk Dinçer, University of Michigan’dan makine mühendisliği lisans ve MBA derecelerini aldı. 


Haluk Dinçer kariyerine 1985 yılında ABD’de General Motors Technical Center bünyesinde proje mühendisi olarak başladı. Ardından gelen on yıl boyunca, Türkiye’de ve yurt dışında çeşitli sektörlerde çalıştı.


1995 yılında Sabancı Grubu’na katılan Dinçer, altı yıl süreyle TemSA Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2001 yılında Gıda ve Perakende Grubu Başkan Yardımcısı, 2002 yılında Gıda Grubu Başkanı görevine atandı.


Haluk Dinçer 2004 yılından bu yana Perakende Grup Başkanı ve gruba bağlı CarrefourSA (gıda perakende zinciri), DiaSA (indirim marketleri zinciri) ve TeknoSA (elektronik perakende zinciri) şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.


Dinçer, evli ve iki çocuk babası.


TÜSİAD'ın yeni başkanı Haluk Dinçer oluyor!