Hani konut fiyatları yarıya düşecek, dolar ikiye katlayacaktı?

Hani konut fiyatları yarıya düşecek, dolar ikiye katlayacaktı?Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci, "Hani konut fiyatları yarıya düşecek, dolar ikiye katlayacaktı?" başlıklı yazısını kaleme aldı. İşte Kireçci'nin o yazısı...


Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci, "Hani konut fiyatları yarıya düşecek, dolar ikiye katlayacaktı?" başlıklı yazısını kaleme aldı. İşte Kireçci'nin o yazısı...

Hani konut fiyatları yarıya düşecek, dolar ikiye katlayacaktı?

Balık hafızalı bir milletiz. Her şeyi çok çabuk unutuyoruz. Oysa ki geleceğin bizi nereye götüreceğini anlamak için geçmişi hiç ama hiç unutmamız gerekir.

Hafızalarınızı biraz zorlarsanız hatırlarsınız... Türkiye'deki ekonomistlerin, ekonomi profesörlerinin ve eski ekonomi yöneticilerinin tamamına yakını pandemi, sürecinde doların iki katına çıkacağını, ev fiyatlarının yarıya düşeceğini söylüyordu. Böylelikle 1 ev almak isteyenin karşısına 4 ev alma imkanının çıkacağını iddia ediyorlardı.

Hani konut fiyatları yarıya düşecek, dolar ikiye katlayacaktı?

Çok değil 1.5 yıl geçmedi. Dolar yükselmesine yükseldi ama banka kredisine uygun ve Deprem Yönetmeliği'ne göre inşa edilmiş ev fiyatları döviz bazında yüzde 100'den fazla yükseldi. Böyle giderse ekonomistlerin, eski ekonomi yöneticilerinin ve ekonomi profesörlerinin sözünü dinleyip dolar alanlar 1 ev yerine 1 evin 4'te 1'ini bile alamayacaklar.

Yazının devamı için tıklayın

Konut fiyatları niçin yükseliyor? Nereye kadar yükselir?

Faizler düşmeyecek! Konut fiyatları yükselecek!

Ticaret açısından Yahudilerle Türklerin farkları!

Kayserililerin ticarette başarılarının sırları!

Doktorlar emlak yatırımında niçin başarısız olurlar?

Tebernüş Kireçci'yi Twitter'den takip etmek için tıklayınız

Tebernüş Kireçci'nin yazılarını okumak ve yorum yapmak için tıklayın