Doktorlar emlak yatırımında niçin başarısız olurlar? 

Doktorlar emlak yatırımında niçin başarısız olurlar? 

Doktorlar emlak yatırımında niçin başarısız olurlar? İşte Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci'nin konuyla ilgili o yazısı...Bugüne kadar yüz yüze sohbet ettiğim yüzlerce doktor hep aynı soruyu sordu: Doktorlar emlak yatırımında niçin başarısız olurlar? Neden yaptıkları yatırımlardan istedikleri sonuçları alamazlar?

Kendileri tıbbiyelerin sıralarında dirsek çürütürken, akranları hayatı doyasıya yaşarlar. Sonrasında oldukça stresli ve yoğun tempolu bir yaşam şeklinin üstesinden gelerek akademik başarı merpenlerini birer birer tırmanmalarına rağmen, hayata atıldıklarında kazandıkları paralarla yaptıkları yatırımlardan niçin istedikleri sonuçları elde edemezler?

Doktorlar emlak yatırımında niçin başarısız olurlar? 

https://www.tebernuskirecci.com.tr/insanlarin-kolay-zengin-oldugu-3-meslek-99440.html adresindeki yazımda anlattığım gibi; akademik başarı başka bir şeydir, hayat başarısı ise bambaşka bir şey. Doğrusu hem akademik açıdan, hem de hayat açısından başarılı olabilmektir.

13 yıldır düzenli olarak bana gelen soruları yanıtladığım www.tebernuskirecci.com.tr sitesinde, özellikle "doktor" olduğunu belirtme ihtiyacı duyan okurlarıma hep aynı tavsiyeyi verdim: ‘Aman satışçılara ve emlakçılara "doktor" olduğunuzu söylemeyin.’

Doktorlar emlak yatırımında niçin başarısız olurlar? 

Çünkü bu iki meslek grubunun da en çok sevdiği müşteri kitlesi doktorlardır. Doktorlardan sonra da akademisyenler gelir. Bu ayrı bir yazı konusu...

Farkındayım, yine konuyu dağıtıyorum. Ama dağıtmadan doğrudan konuya gireyim: Doktorlar yatırımlarında niçin başarısız olurlar?

Yazının devamı için tıklayın

Ticaret açısından Yahudilerle Türklerin farkları!

Kayserililerin ticarette başarılarının sırları!

Hangi yatırım enstrümanının, sorunu ne?

Tebernüş Kireçci'yi Twitter'den takip etmek için tıklayınız

Tebernüş Kireçci'nin yazılarını okumak ve yorum yapmak için tıklayın