Doktorlar emlak yatırımında niçin başarısız olurlar

Doktorlar emlak yatırımında niçin başarısız olurlar

Doktorlar emlak yatırımında niçin başarısız olurlar? İşte Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci'nin konuyla ilgili o yazısı...

Doktorlar emlak yatırımında niçin başarısız olurlar? 

Doktorlar emlak yatırımında niçin başarısız olurlar? İşte Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci'nin konuyla ilgili o yazısı...

Antalya'da gayrimenkul yatırımında en dikkat çeken bölgeler!

Türk Emlak Haber Ajansı Antalya Bölge Temsilcisi İlker Ay, Türkiye'nin turizm kentlerinden Antalya'nın gayrimenkul yatırımında en dikkat çeken bölgelerini sıraladı.

Emlak yatırımında tercih okula yakın evler! 

Birikimini emlak yatırımı yaparak değerlendirmek isteyenler düzenli kira geliri elde etmek için okullara yakın bölgelerdeki evleri tercih ediyorlar. 

Emlak piyasasının 4 yanlış bilineni!

Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci, emlak yatırımında yapılan yanlışları "Emlak piyasasının 4 yanlış bilineni" başlıklı yazısında kaleme aldı..

Adana emlak yatırımında yükseliyor!

Adason Gayrimenkul Çukurova Bölgesi Satış Müdürü Özcan, inşaat ve arsa maliyetlerindeki artış nedeniyle yakın dönemde bölgedeki konut ve arsa fiyatlarının artacağını söyledi.

Emlak yatırımında yapılan ölümcül hatalar!

Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci, emlak yatırımcılarının yaptıkları ölümcül hataları kaleme aldı. İşte yatırımcıların yaptıkları 20 ölümcül hata...

Ofis yatırımında yeni cazibe merkezi: Ataşehir!

Cushman & Wakefield'ın yönetici ortaklarından Tuğra Gönden ve Toğrul Gönden, Türkiye'nin emlak ve inşaat sektörü ile ilgili görüşlerini paylaştı. Tuğra Gönden, ofis yatırımında yeni cazibe merkezinin Ataşehir olmaya başladığını belirtti.

İşte emlak yatırımında şampiyon şehirler!

Dünyada en çok emlak yatırımı çeken şehirler belli oldu. New York 1. sırada yer alırken onu Londra takip etti.

Konut yatırımında neden Florida'yı tercih etmeli?

Geçtiğimiz yılı dünya şampiyonu olarak tamamlayan emlak dünyasının rekortmenlerinden Evrim Kırmızıtaş Başaran ''Konut yatırımında neden Florida'yı tercih etmeli'' hususunu kaleme aldı.

Emlak yatırımında kazanmanın 14 yolu!

Gayrimenkul Satış ve Pazarlama Direktörü Soner Keleş emlak yatırımından halen kazançlı çıkmanın yolları olduğunu ve bunun için dikkat edilmesi gereken noktaları belirtti.

Hollanda, Türkiye'ye emlak yatırımında ilk sırada!

Ekonomi Bakanlığı tarafından hazırlanan rapora göre Hollanda, Türkiye'ye emlak yatırımında ilk sırada yer alıyor.

Nicole Harrison: Emlak kraliçesi olacağım!

Avusturalyalı model Nicole Harrison, evini arkadaşına zararına sattığı söyledi. 22 yaşındaki model, Gayrimenkul yatırımında henüz tecrübesizim. Emlak kraliçesi olacağım'' dedi.

Alanya'da turizm ve emlak yatırımında kayıp olmayacak!

İran'da yoğun temaslarda bulunan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, turizm ve inşaat sektörüyle ilgili ikili görüşmeler yaptı. İki sektörde yatırım kaybı olmayacak.

Doktorlar emlak yatırımında niçin başarısız olurlar Haberi

Doktorlar emlak yatırımında niçin başarısız olurlar

Bugüne kadar yüz yüze sohbet ettiğim yüzlerce doktor hep aynı soruyu sordu: Doktorlar emlak yatırımında niçin başarısız olurlar? Neden yaptıkları yatırımlardan istedikleri sonuçları alamazlar?

Kendileri tıbbiyelerin sıralarında dirsek çürütürken, akranları hayatı doyasıya yaşarlar. Sonrasında oldukça stresli ve yoğun tempolu bir yaşam şeklinin üstesinden gelerek akademik başarı merpenlerini birer birer tırmanmalarına rağmen, hayata atıldıklarında kazandıkları paralarla yaptıkları yatırımlardan niçin istedikleri sonuçları elde edemezler?

https://www.tebernuskirecci.com.tr/insanlarin-kolay-zengin-oldugu-3-meslek-99440.html adresindeki yazımda anlattığım gibi; akademik başarı başka bir şeydir, hayat başarısı ise bambaşka bir şey. Doğrusu hem akademik açıdan, hem de hayat açısından başarılı olabilmektir.

13 yıldır düzenli olarak bana gelen soruları yanıtladığım www.tebernuskirecci.com.tr sitesinde, özellikle "doktor" olduğunu belirtme ihtiyacı duyan okurlarıma hep aynı tavsiyeyi verdim: ‘Aman satışçılara ve emlakçılara "doktor" olduğunuzu söylemeyin.’

Çünkü...