Harita mühendisleri için yarın büyük gün

Harita mühendisleri için yarın büyük günHarita ve Kadastro Mühendisleri Odası, yarın gerçekleşecek başkanlık seçimlerine kilitlendi. Meslekte Birlik Grubu mesleğin sorunlarına çözüm bulmayı vaadediyor.
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası (HKMO) için yarın büyük gün. Çünkü oda, siyasetten arınmış, meslek üyelerinin sorunlarına ve kendilerini tanıtmalarına yardımcı olmayı vaadeden Meslekte Birlik Grubu'nun da seçime katılmasıyla hareketli bir seçim geçirecek. Yönetimde olan Çağdaş Harita Mühendisleri Grubu'nun mesleğin sorunları ile ilgilenmediğini belirten Meslekte Birlik Grubu Başkanı Hüseyin Kurşun, harita mühendislerinin diğer meslek gruplarının alt dalı gibi gösterilmesinden şikayetçi olduklarını, bunun da HKMO'nun yetersiz çalışmalarından kaynaklandığının altını çizdi.


HARİTA MÜHENDİSİ ZORUNLULUĞU


Kurşun, Enerji Piyasası Denetleme Kurulu (EPDK) ile yaptıkları görüşmelerde, harita mühendisliğinin temsil edilebilmesi için, bütün doğalgaz dağıtım kurumlarında harita mühendisi bulundurma zorunluluğu talep ettiklerini dile getirdi. Meslekte Birlik Gurubu olarak herhangi bir siyasi görüş olarak çıkmadıklarını söyleyen Kurşun, "Mesleğini seven yerel ve merkezi yönetimlerle iyi ilişkiler içinde olan ve bu özelliğimizi de mesleğimizin gelişmesi, yeni iş alanlarının oluşturulması hedefimizdir" diye konuştu.


(Yeni Şafak)