Hasan Basri Güzeloğlu Gölcük'teki projeleri anlattı!

Hasan Basri Güzeloğlu Gölcük'teki projeleri anlattı!Gölcük İlçe Koordinasyon Toplantısı’nda konuşan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, gerçekleştirilen ve gerçekleştirilecek olan projelerini anlattı. Toplam 42 milyon TL yatırımla hayata geçirilen projeler bunlar;


İlk defa ilçeler bazında gerçekleşen Gölcük İlçe Koordinasyon Toplantısı Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı başkanlığında Gölcük Belediye binası meclis salonundayapıldı. İlçeler bazında ilk defa gerçekleşen bu toplantıya Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Doğan Erol, İl Sağlık Müdürü Mürsel Durmaz, İl Turizm ve Kültür Müdürü Adnan Zanburkan, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şenol Ergüney, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, Valilik ve belediyeye bağlı daire müdürleri, tüm ilçe muhtarları, çeşitli sivil toplum kuruluşları ve oda başkanları katıldı. Toplantıda Vali Güzeloğlu muhtarlara söz hakkı vererek “Muhtarlarımız bu projelerde net bir söz hakkına sahiptir. Projelerin dış rengine kadar kararı birlikte vereceğiz. Bugünden itibaren valilik emri ile projelerin yapılacağı mahalle muhtarlarımıza bir genelge göndereceğiz” dedi.


ÇOK GÜZEL BİR BULUŞMA

İl genelinde ve ilçelere bağlı olarak yürütülen yatırımların, müdürlükler, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte görüşülmesi ile ilgili düzenlenen ilk ilçe toplantısında konuşan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, “bugün Kocaeli iili genelinde ilçe değerlendirme toplantılarının ilkinde sizlerle bir aradayız. Bu toplantı Gölcük adına yarar getirsin. Kocaeli bildiğiniz gibi ülkemizin bütün zenginliklerini içinde barındırıyor. Üretim ve imalat sanayinin adeta Türkiye’deki büyük merkezlerden birini oluşturuyor. Gölcük, ülkemizin gelecek hedeflemesine donanması ile sanayisinin üretimi ile merkezi konumunda katkı sağlıyor. Yöneten ve yönetilen açısından bu toplantı çok güzel bir buluşma oldu.

 

YAKINDA MAHALLERE İNECEĞİZ

Her gelecek gün daha ileriye taşınması amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu toplantılarda karşılıklı paylaşım ve ortak irade ile karar alıp hizmet üreteceğiz. Buradaki her birimiz güleryüzümüz ile tüm Gölcüklülere gönül kapısını açacaktır. Devlet milleti için vardır. Tek amacımız milletimize hizmet etmektir. Bu manada muhtarlarımıza çok önemli görevler düşüyor. Yakında ilçe ziyaretlerimizi bitirdiğimizde mahalle ziyaretlerimiz başlayacaktır. Yeni dönemin temel kavramı etkileşim içerisinde yönetişimdir. Hem Kocaelide hem tüm ilçelerimizde tüm kurumlardan beklentimiz budur. Bu açıdan ekonomik, sosyal yatırımların yaşam ve hizmet kalitesi bizim için çok önemlidir. İnsanlara en iyi hizmet standardını tabandan vereceğiz.


BU DAHA BAŞLANGIÇ

Önümüzdeki günlerde bir web portalı kuracağız ve her projeyi takip edebileceksiniz. Devam eden, planlanan, düşünülen projelere tüm insanlar ulaşabilip bilgi edinebileceklerdir. Varsa o hizmetler için taleplerini alacağız. Denetim için anlık takip etmeniz için bu portalımızda hep birlikte karar alacağız. İlkini başlattığımız bu süreç tekrardan Gölcük için hayırlı olsun. Bu bir son değil, sizlerle kurulan büyük bir ortaklığın başlangıcıdır” dedi.


VALİLİK EMRİ İLE…

Toplantı devamında Vali Güzeloğlu, her projenin olduğu mahalle muhtarlarına tek tek söz hakkı verdi ve Güzeloğlu, “söz alan muhtarlar projelerin takipçisi olacak. Muhtarlarımız net bir söz hakkına sahiptir. Projelerin dış rengine kadar kararı birlikte vereceğiz. Bugünden itibaren valilik emri ile projelerin yapılacağı mahalle muhtarlarımıza bir genelge göndereceğiz” dedi.


42 MİLYON TL’LİK 8 YATIRIM

Ardından konuşan Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, “Gölcük değerlendirme toplantımıza hoş geldiniz. Gölcük’ün hali hazırda mevcut yatırımları ve ilçemizin sorunlarını masaya yatırarak sizlerle birlikte çözümler üreteceğiz. Sunumumu 3 bölümde gerçekleştireceğim” diyerek Gölcük’ün hali hazırdaki yatırımlarını olan 8 yatırımı toplamda 42 milyon TL olarak açıkladı. Çiftlik İlköğretim Okulu’nun maliyeti 2 milyon 816 bin TL. Fen Lisesi Pansiyonumaliyeti 4 milyon 907 bin TL,İmam Hatip Ortaokulu 1 milyon 200 bin TL, 300 kişilik KYK Öğrenci Yurdu 11 milyon 132 bin TL, Gençlik Merkezi2 milyon 750 bin TL, Gölcük Adalet Sarayı 8 milyon 580 bin TL+ kdv ile önümüzdeki yıl içerisinde bitirmeyi amaçlıyoruz. Sevgi Evleri projesi ise 3 milyon 681 bin TL, 7 milyon 435 bin TL’lik Hisardere Islahı Projesi’dir.


9 PROJE DAHA GELİYOR

2015 yılında başlayacak olan projelerimiz ise eğitime ağırlık verdik. Eğitim projesi kapsamındaGölcük Anadolu Lisesi(ihale aşamasında), Gölcük Endüstri Meslek Lisesi(ihalesi yapıldı), Özel Eğitim Okulu(ihale aşamasında), 2.Kız Meslek Lisesi(proje aşamasında), Piyalepaşa İlkokulu(proje aşamasında), Cumhuriyet ilkokulu(proje aşamasında), Değirmendere Cengiz topel İlkokulu(proje aşamasında), Farabi Anadolu Teknik Meslek Lisesi(arsa tespiti aşamasında). Sosyal Güvenlik alanında ise tek proje SGK Gölcük Şubesi(ihale aşamasında) yapmayı amaçlıyoruz.


GÜZELOĞLU SEDAŞ’I TAKİP EDİYOR

Gölcük’ün sorunlarını da konuşan Kaymakam Yazıcı, “ Devlet Hastanesi bünyesinde 250 yataklı ek bina için ihale hemen gerçekleştirilmelidir. İlçe Jandarma Komutanlığı hizmet binası, Halıdere belde binasının sağlık ünitesine dönüştürülmesi, Merkez Semt Polikliniği’nin çok amaçlı ihtisasa geçirilmesi, Güney otoyolu projesi, D130 üzerine battı-çıktı, merkez ve Değirmendere’ye çok katlı otopark, Koray Aydın Parkı yanında bulunan eski işyerlerinin ilkokula dönüştürülmesi, Kervansaray mevkiinde hazineye ait 3bin 400 metre kare yere ilkokul ihtiyacı ve Sofular ve Siretiye’de ENH yatırım noksanlıklarının giderilmesi, Nüzhetiye grubu ağaç direklerin betona dönüştürülmesi, Hisareyn grubu ENH traverslerin değişimi.Bundan sonra 2023 hedefleri için Gölcüğümüzü daha iyi noktalarda göreceksiniz. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Ardından Güzeloğlu, “2015 Kocaeli’nde ağaç direk kabul edilemez. Kocaeli ve ülke kalitesi açısından bu konu çok önemli, SEDAŞ’ı takip ediyoruz” dedi.


SÖZ VERDİK YAPTIK, YAPACAĞIZ

Son olarak konuşan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Elibeş, “Gölcük’e ihtiyaç duyulan ne varsa bu yönde çalışmalar yaparak, halkımıza bu doğrultuda ne söz verdiysek sözümüzü tuttuk. Hizmetler yaptık, yeni projeleri hayata geçirdik, yapmaya da devam ediyoruz. Yeni hizmet dönemimiz içinde ‘her yere hizmet, herkese hizmet’ parolasıyla yola çıkarak, bu yeni süreçte gerçekleştirmeyi düşündüğümüz projeleri halkımıza sunduk. Vatandaşlarımızda bu yönde bizlere güvenerek, inanarak yeniden yolumuza devam etmemiz konusunda yetki verdi. Halkımıza verdiğimiz sözlerin sorumluluğu ile zaman kaybetmeden çalışmalarımıza başladık ve birçok yatırımı yaptık” diyerek biten yatırımları tek tek sunum eşliğinde katılımcılara sundu. Konuşmaların ardından Halıdere Belde binası yerine yapılacak olan sağlık ünitesi için protokol imzalandı. Ardından toplantı soru-cevap şeklinde devam etti.


Demokrat Kocaeli