Hasan Can kimdir?

Hasan Can kimdir? Hasan Can kimdir?

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can kimdir? Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ne zamandan beri belediye başkanı olarak görev alıyor? İşte Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can'ın biyografisi...Hasan Can kimdir?

Hasan Can, 1953 Balıkesir doğumlu. 1961'den bu yana Ümraniye'de ikamet eden Hasan Can, Ümraniye Belediye Başkanı.


Hasan Can, İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü'nden mezun olduktan sonra  Ankara  Laborant Meslek Lisesi'nde öğretmenlik yapmıştır.

     

Aynı yıllarda ikinci üniversite olarak ODTÜ İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nde de öğrenim gören CAN, yedek subaylık sonrasında ticarete atılmıştır.

     

Gençlik yıllarından itibaren aktif siyaset içinde yer alan CAN, Refah Partisi Ümraniye İlçe Başkanlığı ve İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

     

AK PARTİ İstanbul Teşkilatı'nda tanıtım ve medyayla ilişkilerden sorumlu kurucu il başkan yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2004 yılı Yerel Seçimlerinde Ak Parti Ümraniye İlçesinden Belediye Başkanı seçilmiş ve halen görevine devam etmektedir. 


Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, evli ve iki çocuk babasıdır.Ümraniye Belediyesi 42 İlköğretim okulunda oyun parkı oluşturdu!