Haziran ayında çılgın projeler yolda!

Haziran ayında çılgın projeler yolda! Haziran ayında çılgın projeler yolda!

Haziran ayı içerisinde, Ovit Tüneli ve Sabuncubeli Tüneli gibi önemli projelerin açılışı yapılacak, Yozgat Havalimanı’nın temeli atılacak.


İktidarda olduğu 16 yıl süresince birbirinden çılgın projelere imza atan AK Parti hükümeti, önümüzdeki günlerde de iz bırakacak projelerin açılışını gerçekleştirecek.  Sabah Gazetesi'nden Barış Şimşek'in haberine göre işte hazirandaki 'çılgın projeler' trafiği:

1-) Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından açılışı gerçekleştirilecek olan projeler kapsamında 13 Haziran'da Türkiye'nin 138 yıllık hayali Ovit Tüneli açılacak.  Ovit Tüneli ve bağlantı yolları, 14 km. çift tüp tünel ile 3.2 km bağlantı yolları olmak üzere toplam 17.2 km uzunluğunda. Projenin trafik güvenliğine, seyahat süresinin kısaltılmasına ile yöredeki turizm ve sanayinin gelişmesine katkıda bulunulması amaçlanıyor.

2-)  11 Haziran'da ise Evliya Çelebi'nin seyahatnamesinde "Korkunç Sabuncubeli" ifadeleriyle tasvir ettiği  İzmir  ile Manisa arasındaki zorlu geçitte yapılan Sabuncubeli Tüneli açılacak. 

3-)  Bugün düzenlenecek törenle Yozgat Havalimanı'nın temeli atılacak. Yıllık 2 milyon yolcu kapasiteli olacak havalimanının 2020'de hizmete alınması hedefleniyor. 

4-) 2015'te yapımına başlanan 90 bin metrekarelik Dalaman Uluslararası Havalimanı yeni terminal binasının açılış töreni de kısa süre içinde düzenlenecek. Dalaman da yapılan terminal binası da turizm sezonu öncesinde yerli ve yabancı turistlere hizmet verecek.