12 / 08 / 2022

Hilal Hill Büyükçekmece satışta! Yeni proje!

Hilal Hill Büyükçekmece satışta! Yeni proje!

Bahaş Holding Büyükçekmece’de 750 milyon TL’lik yatırımla 800 riskli konutu kapsayan, yaklaşık 65 bin metrekare büyüklüğündeki alanın dönüşümü için harekete geçti. 1450 konut ve 50 ticari alan bulunan Hilal Hill projesinin ilk etabında satışlar başladı.Hayata geçirdiği kentsel dönüşüm projeleri ile bu alanda markalaşan Bahaş Holding, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün önderliğinde bölgede başlatılan toplu kentsel dönüşümde baş rolde yer alıyor. 

Bahaş Holding Büyükçekmece’de 750 milyon TL’lik yatırımla 800 riskli konutu kapsayan, yaklaşık 65 bin metrekare büyüklüğündeki alanın dönüşümü için harekete geçti. Toplam 1450 konut, 50 ticari alan bulunan ve 8 etap şeklinde hayata geçirilecek Hilal Hill projesinin ilk etabında satışlar başlıyor. 

Hilal Hill Büyükçekmece satışta! Yeni proje!

Büyükçekmece Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında inşa edilen projenin ilk etabı, 6 bin 801 metrekare büyüklüğünde arazi üzerinde hayata geçiriliecek ve yüzde 65’i yeşil alana sahip 5 katlı 10 bloktan oluşacak. Projenin ilk etabında 2+1, 3+1, 4+2, 5+2, 6+2 şeklinde tasarlanan 110 konut ve 800 metrekare büyüklüğünde ticari alana yer verilecek. Geniş yeşil alanı, depreme karşı güvenli yapısı, sosyal olanakları ve lüks donanımlı konutları ile yatırımcıları sağlık ve güvenlik temalı üst düzey yaşam alanı sunmaya hazırlanan projedeki konutların fiyatları 800 bin TL'den başlıyor.

Bu yılın başında başlattığı kentsel dönüşüm atağında kısa sürede önemli yol alan Bahaş Holding, Büyükçekmece’de Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün önderliğinde başlatılan toplu kentsel dönüşüm hareketini de sektördeki köklü deneyimi ve donanımıyla yönlendiriyor. Bölgedeki toplu kentsel dönüşüm hareketini adeta tek başına üstlenen holding, yaklaşık 40 yıllık bir geçmişe sahip riskli binaları dönüştürerek Büyükçekmece’yi olası depreme karşı hazırlıyor ve korumayı planlıyor. Bölgeyi adeta yeniden inşa etmek için çalışan Bahaş Holding, depreme dayanıklı, geniş yeşil alanı ve sosyal olanakları olan, lüks konutlardan oluşan projeler hayata geçirerek bölge insanını sağlıklı, kaliteli, güvenli ve üst düzey bir yaşamla bir araya getiriyor. Büyükçekmece’de hedeflediği kentsel dönüşüm projelerinin ilki olan 1450 konut 50 ticari alandan oluşan Hilal Hill Büyükçekmece Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ilk etabı ile 110 daire ve 800 metrekarelik ticari alan dönüşecek. 2+1, 3+1, 4+2, 5+2, 6+2 tipte ve 135 metrekare ile 270 metrekare büyüklükleri arasında değişiklik gösteren konutların yer aldığı etapta satışlar başladı. 8 etap şeklinde inşa edilecek olan proje tamamlandığında 800 riskli konut yerine, 1450 adet güveli konut yapılmış olacak. 

Hilal Hill Büyükçekmece satışta! Yeni proje!

Kentsel dönüşümde markalaşan bir holding olarak Hilal Hill Büyükçekmece Kentsel Dönüşüm Projesi ile yaklaşık 65 bin metrekarelik alanda 800 riskli konutun dönüşümüne imza atmayı planladıklarına dikkat çeken Bahaş Holding CEO'su Abdüssamet Bahadır, projeyle ilgili şunları söyledi:

Sağlık ve güvenlik temalı ayrıcalıklı yaşam alanları geliştirecek

“Büyükçekmece, yapı stoğunda yer alan riskli binaları nedeniyle her zaman markajımızda olan bir bölgeydi. Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün önderliğinde başlatılan toplu kentsel dönüşüm ile harekete geçmeyi başardık. Bahaş Holding olarak, Fkg İnşaat ve Stta İnşaat ile birlikte hareket ederek 750 milyon TL’lik yatırımla, ilk etapta yaklaşık 40 yıllık bir geçmişe sahip Hilal 86 Siteleri’nin dönüşümüne imza atacağız. Bölgede geliştireceğimiz kentsel dönüşüm projeleriyle depreme karşı son derece güvenli, sağlık temalı, geniş yeşil alana ve sosyal olanaklara sahip lüks projeler geliştireceğiz. Kentsel dönüşümde marka olan bir holding olarak Büyükçekmece’yi adeta yeniden inşa etmeyi vazifemiz olarak görüyoruz. Bu kapsamda; bölgede depreme dayanıklı, geniş yeşil alanı ve sosyal olanakları bulunan, lüks dairelerden oluşan projeler üreterek yatırımcıları sağlık ve güvenlik temalı üst düzey bir yaşamla buluşturacağız. Birinci etabın yıkımını tamamladığımız Hilal Hill Büyükçekmece Kentsel Dönüşüm Projesi’nin yüzde 65’i yeşil alandan oluşuyor. 5 katlı 10 bloktan oluşan projemizin bu bölümünde 2+1, 3+1, 4+2, 5+2, 6+2 büyüklükte, 135 metrekare ile 270 metrekare arasında değişen 110 adet daire ve 800 metrekarelik ticari alan bulunuyor. Dairelerimizi 800 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunmaya başlıyoruz.”

Hilal Hill Büyükçekmece satışta! Yeni proje!

Büyükçekmece’nin ruhunu yansıtıyor

Hilal Hill Büyükçekmece Kentsel Dönüşüm Projesi, tüm Türkiye’ye rol-model olabilecek modern bir yapılaşma örneği teşkil ediyor. Bölgenin mimari özelliklerini yansıtan dokusuyla Büyükçekmece’nin ruhuna sahip, bölgedeki yapılarla uyumlu dış cephesi beyaz ve çatı renkleri yeşil veya mavi olacak dairelerden oluşuyor. Büyükçekmece’de yaklaşık 65 bin metrekarelik alanda hayata geçirilen projenin ilk etabının yüzde 65’i yeşil alandan meydana geliyor. 5 katlı 10 bloktan oluşan projede; az katlı yeşili bol ferah evler ile deniz manzaralı üst dubleks konutlar bulunuyor. Büyükçekmece’de yatay mimarinin en güzel örneğini teşkil eden proje, üst düzey yaşam imkanları sağlayan en yeni teknolojilere sahip, yaşanabilir, ferah, balkonlu, teraslı, bahçeli evleriyle izole yaşam konseptini yeniden tanımlıyor.

Lokasyon- sosyal donatı olanakları

Proje, merkezi lokasyonu ve sosyal donatılarıyla da izole yaşam konseptini tamamlıyor. Eski mahalle ruhunu bugüne taşıyan proje, geçmişin nostaljik dokusuyla bugünün modern tasarımını buluşturuyor. Proje, Bahaş Holding’in İstanbul Büyükşehir Belediyesi için planladığı taahhüt projesi olan, Avrupa’nın düzenlenmiş en uzun sahili olma unvanına sahip, 16 kilometrelik Büyükçekmece sahiline yakın bir konumda bulunuyor. Okullar bölgesinde konumlanan proje ayrıca; marinaya, Beykent Üniversitesi’ne, civardaki özel ve devlet hastaneleri ile alışveriş merkezlerine yakın mesafede yükseliyor. 

Web: http://www.bahasholding.com/

Bahaş Holding kentsel dönüşüm atağı başlattı!