17 / 08 / 2022

Hızlı tren önümüzdeki hafta Halkalı'ya kadar hizmet verecek!

Hızlı tren önümüzdeki hafta Halkalı'ya kadar hizmet verecek!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, "Hızlı tren; ülkemize, insanlarımıza, bu coğrafyada hizmet veriyor. Ankara-İstanbul, Konya-İstanbul, inşallah önümüzdeki haftadan sonra da Marmaray'daki boğaz geçişiyle Halkalı'ya kadar hizmet verecek." dedi.Taşkesti beldesi Bülent Ecevit Parkı'nda vatandaşlara hitap eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan , dostunu belirlemekte zorlanan kişinin, düşmanlarının okunun döndüğü yere bakması gerektiğini belirterek, "Düşmanlarımızın oku bizim ülkemize, bizim liderimize dönmüş. Bu bizim onurumuzdur, gururumuzdur. Bunu unutmayalım. O bizim başımızda olduğu müddetçe bu milletin inşallah başı öne düşmez." diye açıklama yaptı. 

Turhan, bugün kara yolu ulaşımında önemli bir sıkıntının kalmadığını, tali yollar, trafiği az olan yollarda ve yüksek maliyetli yollarda da çalışmaların devam ettiğini dile getirerek, "Türkiye'nin ana arterlerini tamamladık. Yüksek standartlı yollar yaptık. AB'den geliyorlar, yollarımıza imreniyorlar." dedi. 

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre Bakan Turhan, il yolları ve ilçe yollarının da ilerleyen dönemde tamamlanarak daha yüksek standartlı hale geleceğini vurgulayarak, "Teker dönsün anlayışı yetmez. Teker asfaltta, beton asfaltta, tünelde, viyadükte dönecek, yüksek standartlı yolda dönecek. Çünkü yolların standardının yükselmesi insanlarımızın yoldaki yorgunluğunu azaltır, akaryakıt tüketimini azaltır, ulaşımdaki zamanını kısaltır. Bunlar önemlidir." diye açıklama yaptı. 

Türkiye'nin hızlı treni milletiyle tanıştıran altıncı ülke olduğunu aktaran Turhan, şöyle devam etti:

"Hızlı tren; ülkemize, insanlarımıza, bu coğrafyada hizmet veriyor. Ankara-İstanbul, Konya-İstanbul, inşallah önümüzdeki haftadan sonra da Marmaray'daki boğaz geçişiyle Halkalı'ya kadar hizmet verecek. Hava yolunu da halkın yolu haline getirdik. Artık ülkede uçağa binmek isteyip de binemeyen kimse yok."

- "Memleketin, milletin bekası için ittifak yaptık"

Yerel seçimlerin önemine işaret eden Turhan, "Bu seçimlerin başka bir anlamı daha var. Bu seçimler ittifak seçimlerine dönüştü. Bu seçimlerde kendi siyasetiyle, kendi projeleriyle halkın önüne çıkma cesareti gösteremeyen siyasi partiler, hiç insanların aklına gelmeyecek şekilde ittifaklar kurdu. Biz de ittifak kurduk. Ama bizim kurduğumuz Cumhur İttifakı 8 Ağustos 2016'da kuruldu. Milli birlik ve beraberlik için kuruldu. Dirlik ve dirayetimizin güçlenmesi için kuruldu ama başka bir ittifak kuruldu. Millet İttifakı denildi. Zillet-İllet ittifakına dönüştü. Bu ülkeyi bölmek isteyenlerle, parçalamak isteyenlerle kol kola girdiler. Terör örgütlerinin siyasi temsilcileriyle ittifak yaptılar." değerlendirmesinde bulundu.