Hüseyin Avni Paşa Köşkü çıkan yangında küle döndü!

Hüseyin Avni Paşa Köşkü çıkan yangında küle döndü! Hüseyin Avni Paşa Köşkü çıkan yangında küle döndü!

Üsküdar'daki tarihi Hüseyin Avni Paşa Köşkü çıkan yangında tamamen küle döndü Üsküdar Sultantepe Mahallesi'nde bulunan Hüseyin Avni Paşa Korusu'nda bulunan Hüseyin Avni Paşa Köşkü'nde önceki gün saat 16.30 sıralarında yangın çıktı...

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Üsküdar'daki tarihi Hüseyin Avni Paşa Köşkü çıkan yangında tamamen küle döndü Üsküdar Sultantepe Mahallesi'nde bulunan Hüseyin Avni Paşa Korusu'nda bulunan Hüseyin Avni Paşa Köşkü'nde önceki gün saat 16.30 sıralarında yangın çıktı. Görgü tanıklarının verdiği bilgiye göre çatıda başlayan yangın ahşap olan köşkte hızlıca yayıldı. 


İhbar üzerine olay yerine çok sayıda iftaiye ekibi sevk edildi. itfaiye ekiplerinin müdahalesine rağmen köşk kısa sürede küle dönüştü. Alevler koru içindeki ağaçlara da sıçradı. İtfaiyecilerden bazıları ağaçları söndürmeye uğraştı. 

Küle dönen köşkün içindeki ahşapların bir kısmı yangın nedeniyle yıkıldı. Köşkü tamamen söndürmek için havadan helikopterle de müdahale ediliyor. 


Öte yandan köşk ve içinde 3 bine yakın ağaç bulanan korunun 17 Aralık yolsuzluk soruşturmasında ifadesine başvurulan işadamı Mehmet Cengiz'e ait olduğu öne sürüldü. 


Geçtiğimiz Mart ayında 81 bin 51 1 metrekarelik ormanlık arazinin 0 bedelle satıldığı iddia edilmişti. 

Cengiz İnşaat San. ve Tic. A.Ş. avukatı aracılığıyla açıklama yaparak V Hüseyin Avni Paşa Korusu olarak anılan gayrimenkulu ihalede en yüksek teklifi vererek 3 1.690.1 32 TL (otuzbir milyon altıyüzdoksan bin yüzoîuziki Türk Lirası) bedelle satın alındığını açıklamıştı


Bizim Gazete 

pus