Huzurlu Marmara yoğun talep görüyor!

Huzurlu Marmara yoğun talep görüyor! Huzurlu Marmara yoğun talep görüyor!

Beylikdüzü’nün en prestijli projelerinden biri olan ve tanıtımı 15 gün önce yapılan Huzurlu Marmara’ya, kısa sürede beklenenin çok üstünde talep geldi.Beylikdüzü’nün en prestijli projelerinden biri olan ve tanıtımı 15 gün önce yapılan Huzurlu Marmara’ya, kısa sürede beklenenin çok üstünde talep geldi. Arsanın yüzde 85’inin yeşil alan ve sosyal donatı olarak ayırıldığı projede dairelerin çok büyük kısmı deniz manzaralı. Toplam 10 bloktan oluşan ve 500 aileyi ev sahibi yapacak projede bazı bloklarda daha şimdiden bütün daireler satıldı. 


Yeşil alanları, sosyal donatıları ve nefis deniz manzarası ile bölgedeki diğer konut projelerinden ayrılan Huzurlu Marmara’nın satış ofisi vatandaşların akınına uğruyor. Faaliyetlerine 2009 yılında başlayan ve bu güne kadar bin 500 aileyi ev sahibi yapan Huzurlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Bıyıklı, toplam 27 dönümlük araziye İstanbul Büyükşehir Belediyesinden projeye özel imar izni aldıklarını ve arsanın sadece yüzde 15’ine bina yaptıklarını belirterek, “Huzurlu İnşaat, 5 yıldır, Trakya başta olmak üzere Anadolu’nun çeşitli il ve ilçelerinde konut üretiyor. Bu 5 yıl içerisinde 1500 aileyi ev sahibi yaptık. Şimdi de İstanbul’un hava temizliği anlamındaki en önemli bölgesi olan Beylikdüzü’nde Huzurlu Marmara projemizi hayata geçiriyoruz. Beylikdüzü’nün denize nazır olan en güzel noktasındayız. Dairelerimizin yüzde 85’i deniz manzaralıdır. Ayrıca yüzde 85 yeşil alana sahibiz. Başarılı okullara, hastanelere, balık haline ve yat limanına oldukça yakınız. Projemiz İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden onaylı olmasıyla da öne çıkıyor. Bu bölgede, İhlas Marmara Evleri’nin birinci, ikinci ve üçüncü etapları ile Huzurlu Marmara olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden geçen 4 proje var” diye konuştu.

 
“DEPREME KARŞI DAYANIKLI”

 

Huzurlu Marmara Projesi’nin depreme karşı dayanıklılığı ve sosyal donatıları hakkında da bilgi veren Bayram Bıyıklı, “Sitede çok sayıda alışveriş merkezi, oturma alanı, kapalı yüzme havuzu, spor alanı, kamelya, çocuk parkı, yürüyüş alanı ve hamam başta olmak üzere pek çok sosyal tesis var. İstanbul bir deprem bölgesi, ancak burada yaptırdığımız zemin etüdü sonucunda bölgenin çok sağlam olduğunu gördük. Depreme dayanıklı olması için radya temel yapıyoruz. Projede kat otoparkı var. Her daire için bir otopark bulunuyor. Ayrıca misafirler için de 120 adet yedek otopark var. Yani projede yerin iki kat altında 620 araçlık otopark var” dedi.

 
“ERKEN ALAN KAZANACAK”

 

Projenin şu anda tanıtım fiyatları ile satışta olduğunu ancak kısa süre içinde artış yaşanacağını belirten Bayram Bıyıklı, “Şu anda temelden bir satış yapıyoruz. Başlangıç olduğu için tanıtım fiyatlarımız oldukça makul. Ama kademe kademe fiyatlar yükselecek ve erken alan kazanacak. Metrekaresi şu anda 3 bin ile 3 bin 500 arasında. İleride ise metrekaresi 5 bin 500 civarında olacak. Alan herkes kazançlı çıkacak. Projeye talep beklediğimizin üzerinde gerçekleşti. Satışlar güzel gidiyor” dedi.

 

“BU PROJEYİ DEĞERLENDİRİN”

 

Projeden daire alan Ertuğrul Beler ise “Hayırlısıyla projeden bir tane daire satın aldım. Öncelikle Huzurlu İnşaat’ın ismi, projenin konumu ve güvenilirliği beni çekti. Projenin deniz manzarası ve peyzajı dikkatimi en çok çeken şeyler oldu. Yeşil alanın çok fazla olması benim için önemliydi. Şimdilik yatırım amaçlı düşünüyorum ama önümüzdeki günlerde oturma amaçlı da düşünebilirim. Herkese bu projeyi değerlendirmeleri tavsiyesinde bulunuyorum çünkü oldukça yüksek miktarda yeşil alan var. Günümüzde İstanbul’da yeşil alanın ne kadar değerli olduğunu biliyoruz” dedi.Star 
Haber Yeni Şafak Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...


Huzurlu İnşaat, Beylikdüzü'ne 90 milyonluk yatırımla Huzurlu Marmara'nın temelini attı. 500 konut ve ticari üniteden oluşan projede fiyatlar 262 bin liradan başlıyor. 


Anadolu'da binlerce konut projesi gerçekleştiren Huzurlu İnşaat, İstanbul Beylikdüzü'nde Huzurlu Marmara projesinin temelini attı. 90 milyon liralık yatırımla yükselecek yatırım, 500 konut ve ticari ünitelerden oluşacak. Proje, 262 bin liradan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Huzurlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkam Bayram Bıyıklı, bugüne kadar Manisa'dan Afyon'a, Denizli'den Edirne'ye, Samsun'dan, Karabük'e kadar bir çok noktada konut projeleri gerçekleştirdiklerini söyledi. İstanbul'da da markalı konut sektöründe yeni bir projeye başladıklarım söyleyen Bıyıklı, "Şehrin en hızlı değer kazanan bölgelerinden Beylikdüzü'nün merkezinde, Huzurlu Marmara projemizle tüm bölgeye değer kazandıracak bir proje inşa ediyoruz. 90 milyon TL'lik yatırımla hayata geçirdiğimiz projemizde 500 konut ve ticari üniteler yer alacak. 


350 ÖN TALEP 

Projede, beklentilerin üzerinde ön talep toplandığına işaret eden Bıyıklı, "Bu dönemde 350 civarında bir kayıt aldık. Bölgedekilerin ilgisi yadsınamayacak derecede güçlü" diye konuştu. Yeni Şafak


Haber Vatan'da şu şekilde yer aldı;


BEYLİKDÜZÜ’NDEKİ 27 dönüm arsa üzerinde 500 konutluk ‘Huzurlu Marmara’ projesi ile İstanbul’da ilk projesine başlayan Huzurlu İnşaat, proje için 90 milyon liralık yatırım yapacak. Huzurlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Bıyıklı, projede 1+1 daire olmayacağını belirterek, “Tam bir ‘huzurlu aile’ ortamı hazırladık. Yüzde 85’i yeşil alan olan projemizde dairelerin yüzde 85’i de deniz manzaralı. 2+1, 3+1 ve 4+1 dairelerimiz olacak” dedi. 

 

120 aya kadar banka kredisi ya da yüzde 35’i peşin olmak üzere kendi bünyelerinde vadelendirme yaptıklarını anlatan Bıyıklı, “Bize en çok da 4+1 talebi geliyor. Daha önce Edirne, Samsun, Denizli, Manisa, Afyon gibi illerde projelerimiz oldu. Şimdi İstanbul’da da projeler yapacağız. Anadolu yakasında da arsa bakıyoruz” diye konuştu. Bıyıklı, hedeflerinin 5 yılda 2 bin 500 konut yapmak olduğunu kaydetti. Huzurlu Marmara projesinin Ekim 2018’de teslim edilmesi planlanıyor.


Vatan