İBB Akıllı Şehir Uygulamaları için ihaleye çıkıyor!

İBB Akıllı Şehir Uygulamaları için ihaleye çıkıyor! İBB Akıllı Şehir Uygulamaları için ihaleye çıkıyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) akıllı şehir uygulamaları için ihaleye çıkıyor. İhale, yaklaşık 1.500 kilometre uzunluğundaki 300 adet haberleşme tesisini kapsıyor...


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB),mülkiyeti, yönetimi ve tasarrufu altında bulunan alanlara akıllı şehircilik uygulamalarının yapılarak üç yıl süre ile işletmeye verilmesi işi için ihale açtı. 

Habertürk'te yer alan habere göre; İhale, ana arterlerde boru, kanal, kanalet döşenmesini ve elektronik haberleşme tesisi kurulumunun yapılacağı 300.000 metrekareyi ihtiva eden yaklaşık 1.500 kilometre uzunluğundaki kazı yapılabilecek ağ ile bu alan içerisinde konumlandırılabilecek 300 adet haberleşme tesisini kapsıyor .

Muhammen bedeli 5.5 milyon TL olarak belirlenen ihale 496,789 lira geçici teminat bedeli üzerinden 10 Şubat 2020'de yapılacak. İhale, İBB'nin hüküm ve tasarrufu altında bulunan ana arterlerde boru, kanal, kanalet döşenmesini ve elektronik haberleşme tesisi kurulumunun yapılacağı 300,000 metrekareyi ihtiva eden yaklaşık 1.500 km uzunluğundaki kazı yapılabilecek ağ ile bu alan içerisinde konumlandırılabilecek 300 adet haberleşme tesisini kapsıyor.

Akıllı şehir ne?