Çukurova Balkon

İstanbul Akıllı Şehir projesi için işbirliği protokolü imzalandı!

İstanbul Akıllı Şehir projesi için işbirliği protokolü imzalandı! İstanbul Akıllı Şehir projesi için işbirliği protokolü imzalandı!

İstanbul Ulaşım Haberleşme ve Güvenlik Teknolojileri A.Ş. (İSBAK) ile STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. arasında 14 Ocak 2016 tarihinde “İstanbul Akıllı Şehir” projesi için işbirliği protokolü imzalandı.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


İstanbul’un, dünya metropollerine örnek olmasına büyük önem veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), dünyanın önemli büyük kentlerinde olan ‘Akıllı Şehir’ kopseptini İstanbul’da uygulamak için çalışmalarına ve işbirliklerine devam ediyor. İBB, planlanan ve uygulamaya konulan proje ile İstanbul’a ve İstanbullulara yeni bir kent yaşamı sunuyor.  İBB, “İstanbul, Akıllı Şehir” Projesinde vizyon, teknoloji ve yetkinliği bir araya getirerek, Türkiye’nin en önemli markalarından birisi olan İstanbul’u, daha da değerli kılıyor. Proje ile şehrin yaşanabilirlik seviyesini sadece ülkemizde değil, dünyada da örnek olarak gösterilecek düzeye getirecek bir çalışmaya imza atıyor.


Türkiye için de büyük öneme sahip bu projede, sektörün lider kuruluşlarından İstanbul Ulaşım Haberleşme ve Güvenlik Teknolojileri A.Ş. (İSBAK), İBB tarafından proje sorumlusu olarak belirlendi. Ulaştırma ve aydınlatma konusundaki teknoloji odaklı yaklaşımlarıyla, İstanbul’a çağdaş bir görünüm kazandıran İSBAK, “İstanbul Akıllı Şehir” projesinde çözüm ortağı olarak STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş (STM) ile işbirliğine vardı.


Uzmanlık gerektiren kritik teknolojileri ülkemize kazandırarak pek çok ilkleri gerçekleştiren STM, proje kapsamında, büyük veri ve veri analitiği alanındaki yetkinlikleriyle “Akıllı Şehir” uygulamalarının geliştirilmesine ve siber güvenlik konusundaki kabiliyetleriyle, bu uygulamaların beklenen güvenlik seviyesinde hizmet vermesine katkı sağlayacak. 


Haber AA'da şu şekilde yer aldı;


"İstanbul Akıllı Şehir" projesi için İstanbul Ulaşım Haberleşme ve Güvenlik Teknolojileri AŞ (İSBAK) ile STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ (STM) arasında iş birliği protokolü imzalandı.


STM açıklamasına göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), dünyanın önemli ve büyük kentlerinde olan "Akıllı Şehir" kopseptini İstanbul'da uygulamak için çalışmalarına ve iş birliklerine devam ediyor. Vizyon, teknoloji ve yetkinliği bir araya getiren İBB, planlanan ve uygulamaya konulan "İstanbul Akıllı Şehir" projesi ile İstanbul'a ve İstanbullulara yeni bir kent yaşamı sunmak için harekete geçti.


İstanbul'u daha değerli kılmak amacıyla şehrin yaşanabilirlik seviyesini dünyada örnek gösterilecek düzeye çıkarmak için bir çalışma başlatan İBB, "İstanbul Akıllı Şehir" projesi için proje sorumlusu olarak İSBAK'ı belirledi. İSBAK da çözüm ortağı olarak STM ile iş birliğine vardı.


STM, proje kapsamında büyük veri ve veri analitiği alanındaki yetkinlikleriyle "Akıllı Şehir" uygulamalarının geliştirilmesine, siber güvenlik konusundaki kabiliyetleriyle de bu uygulamaların beklenen güvenlik seviyesinde hizmet vermesine katkı sağlayacak.


AA