18 / 08 / 2022

İBB'den 4 ilçeye yeni spor tesisi!

İBB'den 4 ilçeye yeni spor tesisi!

Spor tesislerine İstanbullunun erişimini kolaylaştırmak için şehrin birçok bölgesinde çalışma yapan İBB, yapımı bitenleri açıyor. Kağıthane, Gaziosmanpaşa ve Fatih ilçelerindeki salonlar, normalleşme takvimi çerçevesinde kentliye hizmet verecek...İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbullulara daha fazla spor yapabilecekleri alanlar kazandırmak amacıyla çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 

İBB'de yer alan habere göre; İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün koordinesinde Yapı İşleri Müdürlüğü tarafından şehrin birçok noktasında yeni spor tesisleri inşa ediliyor.

İBB den 4 ilçeye yeni spor tesisi!

AMATÖR LİG MAÇLARI YENİKAPI SPOR TESİSİNDE OYNANACAK

İnşaat çalışmaları tamamlanarak test aşamasına geçen tesisler, birer birer açılışa hazırlanıyor. Bu tesislerden ilki inşaatı, çevre düzenlemeleri, zemin ve kapalı alan testleri yapılarak çalışmaları tamamlanan Yenikapı Spor Tesisi. İki adet futbol sahasından meydana gelen tesis Mart ayı başında kullanıma hazır hale getirilmesine rağmen koronavirüs önlemleri kapsamında açılışı yapılmadı. Tesiste 68x105 metre ve 45x90 metre olmak üzere iki adet futbol sahası bulunuyor. Suni çimle kaplanan ve etrafları çelik konstrüksiyon ile çevrilen sahalarda, 1000 kişilik ve 400 kişilik tribünler mevcut. İçinde takım ve hakem soyunma odalarının, idari bölümlerin ve kafeterya ile otopark alanlarına yer verilen Yenikapı Spor Tesisi, bölgedeki spor kulüpleri için yeni bir antrenman merkezi haline gelecek. Ayrıca Amatör Lig ve alt yapı maçları da burada yapılabilecek.

İBB, YEŞİLCE SPOR TESİSİNDEKİ ÇALIŞMALARI DA TAMAMLADI

İBB’nin İstanbul’a kazandırdığı ve yapımını tamamladığı tesisler arasında Kağıthane’deki Yeşilce Spor Tesisi de yer alıyor. Amatör kulüplere hizmet vermesi beklenen 56x93 metrelik bir futbol sahası ve 4 adet soyunma odasının bulunduğu tesiste, taraftarlar için 50 kişiliği protokol olmak üzere bin 150 kişilik tribün bulunuyor. Tesiste ayrıca kadın ve erkek fitness salonları ile 752 araçlık zemin altı otopark alanları da yapıldı. 

İBB den 4 ilçeye yeni spor tesisi!

CEMAL KAMACI SPOR KOMPLEKSİ BİRÇOK BRANŞTA HİZMET VERECEK

Okmeydanı’ndaki Cemal Kamacı Spor Kompleksindeki çalışmalar da tamamlandı. Sportif alanları genişletilen ve kullanıcı kapasitesi artırılan tesiste; olimpik ve yarı olimpik yüzme havuzları, Uzak Doğu sporları salonu, kadın ve erkek fitness salonları, stüdyo salon, halı saha ve 2 adet tenis kortu ile birlikte bu sportif alanların soyunma odalarında hizmet sağlanacak. Tesis açıldığında ayrıca idari ofisler, kafeterya, 18’i engelli, 11’i hibrit, 27’si düşük emisyonlu araç ve 536’sı normal olmak üzere 592 araçlık otopark ve 12 adet bisiklet park yeri de misafirlerin hizmetinde olacak. 

GOP BARBAROS HAYRETTİN PAŞA SPOR SALONU AÇILIŞA HAZIR

Gaziosmanpaşa’da inşa edilen Barbaros Hayrettin Paşa Spor Salonu’nun da önümüzdeki günlerde açılması hedefleniyor. Gençlerin ve çevre halkının spor yapabileceği yeni bir alan olarak bölgeye kazandırılan tesiste; çok amaçlı spor salonu, 300 kişilik tribün, stüdyo salon, 6 adet soyunma odası ve eğitmen bölümleri ile idari alanlarda hizmet sunulacak. 

İnşaatı tamamlanan ve çok yakında sporseverlerin hizmetine girecek olan bu dört tesisin dışında, İBB, kentin birçok farklı noktasında yeni spor tesisleri ve okul bahçelerine spor salonları hayata geçirmeye devam ediyor.

Kartepe Taziye Evi'nin inşaatı tamamlanıyor!

Gazipaşa Kültür Merkezi inşaatı hızla yükseliyor!