Ilıca Plajı’nı Çeşme Belediyesi 10 yıllığına kiraladı!

Ilıca Plajı’nı Çeşme Belediyesi 10 yıllığına kiraladı! Ilıca Plajı’nı Çeşme Belediyesi 10 yıllığına kiraladı!

Çeşme Belediyesi, Ilıca Plajı’nı Milli Emlak’tan 10 yıllığına kiraladı. Başkan Muhittin Dalgıç, “Bizim yapmak istediğimiz, halkımızın ve konuklarımızın plajımızdan ücretsiz yararlanmasıdır” diye açıklama yaptı. Çeşme’nin en önemli plajlarından biri olan Ilıca Plajı, Çeşme Belediyesi ile Milli Emlak arasında imzalanan ve Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara’nın da onayladığı protokol ile 10 yıllığına Çeşme Belediyesi’ne kiralandı.

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, dört yıldır Çeşme Belediyesi olarak almak istedikleri Ilıca Plajı’nı Milli Emlak ile protokol imzalayarak on yıllığına kiraladıklarını açıkladı.

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç konu hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Dalgıç şunları söyledi;  “Bizim yapmak istediğimiz, plajımızı kullanan bütün Çeşme halkımızın ve konuklarımızın, kıyı kenar yapısı içindeki hizmetlerden ücretsiz yararlanmasıdır. Nisan ayı sonuna kadar, plajın düzenlemesini yapıp, girişin ve gölgelik ile şezlongların ücretsiz olacağı, örnek bir plaj yaratacağız. Plaj, tamamen belediyemizin kontrolü altında olacak. Plajda, belediyemizin görevlendirdiği kişiler olacak” diye konuştu.