İmar sorununun çözülmediği gerekçesiyle mahalle yolunu bariyerle kapattı!

İmar sorununun çözülmediği gerekçesiyle mahalle yolunu bariyerle kapattı! İmar sorununun çözülmediği gerekçesiyle mahalle yolunu bariyerle kapattı!

Antalya Gazipaşa'da yaşayan Yusuf Erdal Güven, özel mülkü olduğunu söyleyerek Yeni Mahalle'yi D-400 karayoluna bağlayan İtfaiye Kavşağı'nı bariyerle dönüştürmek için trafiğe kapattı.Antalya Gazipaşa'da Yusuf Erdal Güven, özel mülkü olduğunu söyleyerek Yeni Mahalle'yi D-400 karayoluna bağlayan İtfaiye Kavşağı'nı bariyerle dönüştürmek için trafiğe kapattı. Olay, saat 10.00 sularında Yeni Mahalle Rıza Büyükakça Caddesinde bulunan yolda yaşandı.

CNN Türk'te yer alan habere göre; Gazipaşa'da müteahhitlikte bulunan Yusuf Erdal Güven, Yeni Mahalle'yi D-400 karayoluna bağlayan ilçede bulunan 3 kavşaktan birisi İtfaiye Kavşağı önünde bulunan yolu bariyerlerle kapattı.

Bölgeye gönderilen İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Güven'i yolu kapatmaması konusuyla ilgili ikna etmek için çalışmalarda bulundu. Daha sonra Güven'i, ifadesi alınmak Emniyet Müdürlüğü'ne gönderildi.

Yusuf Erdal Güven, "21 Mayıs 2020 tarihinde Yeni Mahalle 392/1 parselde bulunan arazi sınırları içinde kalan yolu üzülerek kapatmak zorunda kaldım. 40 yıldır 392 ada 1 parselde bulunan arazinin imar sorununun çözülmesi için defalarca belediyeyle görüşsem de herhangi bir çözüm bulamadım. Kimi zaman biraz bekle veya 18 uygulaması yapacağız veya plan revizyonun da çözelim diye 20 yıldır beni oyaladılar. Bu arazi dedemden anneme, annemden bana geçmiştir. Arazi herhangi bir yerden bir yere gelmemiştir. Aynı yerinde durmaktadır. Arazi etrafındaki daha önce animasyon merkezi olan arsalara çeşitli zamanlarda çeşitli tadilatlarla inşaatlar yapılmıştır. Kamuoyunda park olarak belirtilen arazinin park ve yeşil alanla hiçbir alakası yoktur. Yalnızca 1980'li yıllarda plana konulan 'animasyon merkezi' ibaresinden dolayı arazi üstünde hiçbir yatırım yapamamaktayım. Çözüm bulamadığım için üzülerek yolu kapatmak zorunda kaldım. Ne zaman somut bir çözüm, çevredeki arsalara verilen haklar benim arsama da verilince yol açılacaktır" şeklinde konuştu.