İnanlar İnşaat konkordato ilan edecek!

İnanlar İnşaat konkordato ilan edecek!Serdar İnan bugün yaptığı açıklamada, çalışanlarının, müşterilerinin, proje ortaklarının taşeron ve tedarikçilerinin haklarını alabilmeleri için konkordato ilan etme çalışmalarına başladıklarını söyledi.


İnanlar İnşaat şirketinin patronu Serdar İnan, 15 Nisan akşamı bir basın açıklaması yaparak şirketinin iflasını istedi.

Bugün yeni bir açıklama yapan İnan, çalışanlarının, müşterilerinin, proje ortaklarının taşeron ve tedarikçilerinin haklarını alabilmeleri için konkordato ilan etme çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Serdar İnan'ın konuyla ilgili olarak yaptığı kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "53 yıldır biriktirdiğimiz dostlarımızın, çalışanlarımızın, müşterilerimizin, proje ortaklarımızın taşeron ve tedarikçilerimizin haklarını alabilmeleri için konkordato ilan etme çalışmalarına başladık. Bu süreçte herkesten sağduyu, ortak çalışma ve destek bekliyoruz" dedi.

Geçtiğimiz yıl FETÖ operasyonunda gözaltına alınan ve daha sonra serbest bırakılan İnan FETÖ'ye yardım gerekçesiyle 8 gün hapiste kaldığı dönemle ilgili olarak ise, "Hiçbir suçum yokken yargısız infaza uğratıldım. Benim 16 Ağustos 2016'da açılan dosyam aradan 20 ay geçmesine rağmen iddianamesi yazılamadı. Suçsuzluğum tescillenemedi. Bankalardan ve müşterilerimizden gelen şüphe ve ithamlara resmi bir cevap veremedik. 20 ay önce üzerimize atılan bu zan ile 600 çalışanımızın ve taahhütlerimizin yükü bizleri maddi manevi bitirdi" demişti.


Serdar İnan'ın twitter açıklaması şu şekilde;

İnanlar İnşaat konkordato ilan edecek!

Serdar İnan'ın açıklamasına yapılan bazı yorumlar şu şekilde;

İnanlar İnşaat konkordato ilan edecek!

İnanlar İnşaat konkordato ilan edecek!

İnanlar İnşaat konkordato ilan edecek!

 

İnanlar inşaat iflasını istedi!

 

Serdar İnan ve İnanlar İnşaat neden battı?

 

Ceren YÖRÜK/Emlakkulisi.com