İnegöl Yenice’nin yol çalışmaları tamamlandı!

İnegöl Yenice’nin yol çalışmaları tamamlandı!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Başkan Altepe, “Yenice’den merkeze geliş yolunda da şu anda bir yandan BUSKİ hattı çekiliyor. Onun da tamamlanmasıyla dönüş yolunun asfalt kaplaması yapılacak. Yenice’nin uzun zamandır beklediği çalışmalar da gerçekleşmiş olacak” dedi.


Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kenti sağlıklı ve modern bir geleceğe taşıyan çalışmaları kapsamında İnegöl Yenice’de uzun zamandır beklenen yol düzenleme ve asfalt çalışmalarının gerçekleştirildiğini söyledi.


Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’yı daha yaşanabilir ve sağlıklı hale getirmek amacıyla sürdürdüğü çalışmalar tüm ilçelerde devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte İnegöl Yenice’de devam eden yol ve asfalt çalışmalarını yerinde inceledi.


Başkan Altepe, Bursa’da ulaşım ve yol çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirterek, “İlçelerimizdeki yolların yapılmasını önemsiyoruz. İnegöl İlçesi’nin de tüm bölgelerinde yol çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bir yandan İnegöl merkezi ve köy yolları yapılırken, diğer taraftan da daha önce belde olan önemli yerleşim merkezlerimizden Yenice’nin yoluyla ilgili çalışmamızı yapıyoruz. Uzun zamandır talep vardı. 4 km gidiş ve 4 km dönüş olmak üzere 8 km yolda çalışmalarımız başladı” diye konuştu.


Yenice’ye gidiş yolunun asfalt çalışmalarının hızlı bir şekilde tamamlandığını kaydeden Başkan Altepe, “Yenice’den merkeze geliş yolunda da şu anda bir yandan BUSKİ hattı çekiliyor. Onun da tamamlanmasıyla dönüş yolunun asfalt kaplaması yapılacak. Yenice’nin uzun zamandır beklediği çalışmalar da gerçekleşmiş olacak” dedi.


Başkan Altepe, toplam 8 km’lik yolun maliyetinin ise 2,5 milyon TL (2,5 trilyon) olduğunu sözlerine ekleyerek, yolların yenilenmesiyle bölgenin ulaşımının daha rahatlayacağını ifade etti.Anayurt