09 / 08 / 2022

ING Bank Kahramanmaraş Operasyon Merkezi yeşil bina olacak!

ING Bank Kahramanmaraş Operasyon Merkezi yeşil bina olacak!

HAS Mimarlık’ın “yeşil bina” ilkeleriyle tasarladığı ING Bank Kahramanmaraş Operasyon Merkezi, Kahramanmaraş’ın teknoloji ve sürdürülebilirlik simgelerinden biri olacak...
Organize Sanayi Bölgesi içinde yer alan yaklaşık 4500 m2 inşaat alanlı proje, “Operasyon” ve “Çağrı Merkezi” olmak üzere iki bölüm halinde inşa edilecek ve yaklaşık 500 kişiye iş sağlayacak.


Yer aldığı her projeye çevreci önlemleri de dâhil eden HAS Mimarlık’ın, yine aynı ilkelerle tasarladığı proje iki bloktan oluşuyor. Çalışma Bloğu olarak da isimlendirilen A Bloğu, iki katlı ve toplamda 2400 m2 olarak inşa edilecek. Bu bölümde Veri Merkezi, Çağrı Merkezi ve Operasyon Merkezi ile toplantı odaları bulunuyor. ING Bank Kahramanmaraş Operasyon Merkezi’nde, Giriş Bloğu olarak yapılan saydam ve iddialı B Bloğunda ise yemekhane, dinlenme ve eğlenme alanları ile spor merkezinin yanı sıra binanın idari bölümleri 3 kata da yayılıyor. 

Projenin gerek Kahramanmaraş’a gerekse ülkeye getireceği katma değerle gelişeceği öngörülerek, yine 2400 m2 alanlı, üçüncü blok da şimdiden projelendirilmiş olup, yapımına önümüzdeki yıllarda başlanacak.