İnşaat Sektörü Zirvesi, Ankara'da gerçekleştirilecek!

İnşaat Sektörü Zirvesi, Ankara'da gerçekleştirilecek!

Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye Müteahhitler Biıiiği (TMB) koordinasyonunda düzenlenecek İnşaat Sektörü Zirvesi. 27 Ocak'ta Ankara'da gerçekleştirilecek. TMB'den yapılan açıklamaya göre. inşaat sektörü, zirvede masaya yatırılacak.


Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye Müteahhitler Biıiiği (TMB) koordinasyonunda düzenlenecek İnşaat Sektörü Zirvesi. 27 Ocak'ta Ankara'da gerçekleştirilecek. 

TMB'den yapılan açıklamaya göre. inşaat sektörü, zirvede masaya yatırılacak. 

Sektörün temsilcilerinin katılacağı zirvede, sektörün sorunlarının ele alınması, dünyaya öncülük eden, yüksek standartlarda sağlıklı bir yapıya kavuşturulması hedefleniyor. 

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımının beklendiği zirvede, ilerleyen dönemde gerçekleştirilmesi planlanan büyük altyapı projeleri, ulaşım, enerji yatırımları, kentsel dönüşüm hamlesi ve yurt dışı müteahhitlik hizmetleriyle büyük bir potansiyele sahip inşaat sektörünün sorunlarına kalıcı ve sağlıklı çözümler üretilmesi planlanıyor. 

Zirvenin organizasyonunu üstlenen TMB Başkanı Mithat Yenigün, hükümetin 2023 yılı için iddialı hedefler ortaya koyduğunu belirterek. tüm kamu kuruluşları ve yerel yönetimlerin de stratejik planlama ve program uygulamalarını bu çerçevede oluşturduğuna dikkati çekti. 

Yenigün. bu amaçla 63 yıllık deneyimlerine dayanan tespitlerini hem hükümet hem yerel yönetimler hem de kamu kurum ve kuruluşları ile paylaşmayı görev kabul ettiklerini ifade etti. 


Ankara Başkent