13 / 08 / 2022

İnşaat sektöründe büyük fırtına! Demir fiyatları uçtu!

İnşaat sektöründe büyük fırtına! Demir fiyatları uçtu!

Geçen hafta başlayan Rusya-Ukrayna savaşı altın ve döviz piyasasını olduğu gibi inşaat sektörünü de etkiledi. Geçen hafta demirin tonu savaşın etkisi ile yükselişe geçerek 12 bin 900 lira olmuştu. Peki bugün demir fiyatları kaç lira? Kütük ve hurda fiyatları kaç lira oldu? İşte merak edilenler...Rusya Ukrayna Savaşı altın ve döviz piyasasını olduğu gibi inşaat sektörünü de etkiledi. Demir fiyatları, ekonomideki gelişmeler eşliğinde ani iniş ve çıkışlarla karşımıza gelirken Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilimden sonra fiyatlarda artış meydana geldi.  Demir fiyatları, iç piyasada dolar kurundan etkilenmeye devam ederken demirin bugünkü fiyatı yüz binlerce kişi tarafından merak ediliyor. 

İnşaat sektöründe büyük fırtına! Demir fiyatları uçtu!

Demir fiyatlarının döviz kurundan kaynaklı olarak aralıksız yükseliş göstermesi, inşaat sektöründe birim maliyetlerinin de artmasını sağlacak. Peki demir fiyatları bugün kaç lira oldu?

Demir, 4 farklı şekilde fiyatlandırılıyor. Bu fiyatlar sırası ile, İstanbul, İzmir, Payas ve Karabük. İşte 2 Mart 2022 demir fiyatları...Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.