İnşaat sektöründe ertelenen talep 2016 yılında yerine gelecek!

İnşaat sektöründe ertelenen talep 2016 yılında yerine gelecek!İnşaat sektörünün önde gelen temsilcileri, 2016 yılına ilişkin beklentilerini açıkladı. Sektör temsilcilerinin ortak görüşü şöyle özetleniyor: Gayrimenkul sektöründe 2016 yılı beklentilerin üzerinde büyüyerek yine Türkiye için lokomotif sektör olacak.


İnşaat sektörünün önemli temsilcileri 2015- 2016 değerlendirmesi yaptı. Seçim, belirsizlik gibi sebepler yüzünden dönem dönem yaşanan durgunluklara rağmen 2015'in de başarılı bir yıl olduğu belirten sektör temsilcileri, yabancıların bu başarıya katkısına dikkat çekti. 2016 yılında ise ciddi bir canlanma bekleniyor. İnşaat sektöründe ertelenen talep 2016 yılında yerine gelecek!Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, "Gayrimenkul sektörü 2015 yılında da büyümeye ve genişlemeye devam etti. Seçim sürecinde yaşanan siyasi belirsizlikle birlikte sakin bir dönem geçirsek de, ekonomide görülen iyileşme ve sağlanan istikrar sayesinde sektörümüz tekrar yükselişe geçti. Son 10 yılda olduğu gibi sektörde yakalanan bu başarılı grafik 2015 yılında da hem sektör hem de şirketimiz açısından yükselerek devam etti. Yabancıların konut piyasasına olan ilgisi ve bu ilginin giderek artması da 2015 yılına artı bir değer kattı diye düşünüyorum. İnşaat sektöründe yaşanan durgunluk, siyasi istikrarın sağlanmasıyla birlikte 2016 yılında yeniden canlanacaktır. Türkiye gayrimenkul sektörünü, küresel yatırımcılarla buluşturacak olan CityscapeTurkey'in ilkinin 2016 yılında İstanbul'da yapılacak olması Türk inşaat sektörüne büyük katkı sağlayacaktır" değerlendirmesini yaptı. İnşaat sektöründe ertelenen talep 2016 yılında yerine gelecek! 'HERŞEYE RAĞMEN İYİ BİR YILDI' 

Baysaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Aydın, "2015'te ülkemiz için önemli gelişmeler yaşandı. Herşeve rağmen iyi bir yıl geçirdik. İnsanların vazgeçmeyeceği taleplerden olan konut, halen prim için en cazip yatırım aracı. İç piyasalarda olumlu gelişmeler var ancak dış piyasalarda yaşanan gerginlikler bizi endişendiriyor. Ortadoğu'daki problemler çözülürse biz de rahat edeceğiz" dedi. İnşaat sektöründe ertelenen talep 2016 yılında yerine gelecek!Demirbaş Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Sefa Demirbaş, bir önceki yıla 2015'te göre sektörde küçülme yaşandığını, genel seçimlerin bunda etkisinin büyük olduğunu anlattı. Demirbaş, "2016 yılı mazeretlerin olmadığı, beklemek kelimesinin yerini harekete geç mortosunun aldığı bir yıl olacaktır. Gayrimenkul sektöründe 2016 yılı beklentilerin üzerinde büyüyerek yine Türkiye için lokomotif sektör olacaktır" açıklamasını yaptı.İnşaat sektöründe ertelenen talep 2016 yılında yerine gelecek!Yeşilyurt İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Metin Yeşilyurt, "Sektörümüz, 2015 yılında da ekonomik büyümeyi tetikleyen lokomotif sektörlerden bağlı 200'den fazla alt sektörün ürettiği mal ve hizmete talep yaratan konumunda faaliyetlerini ve üretimlerini devam ettirdiği bir yıl geçirdi. 2015'te ağırlıklı olarak kentsel dönüşüm projeleri ön plana çıkıyor gibi görünse de gün geçtikçe gelişen ve değerlenen bölgelere olan talep de devam etti" diye konuştu. 


İnşaat sektöründe ertelenen talep 2016 yılında yerine gelecek!


Arıkan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Habip Arıkan da şu değerlendirmeyi yaptı: "Gayrimenkul sektörü açısından 2015'i durağan bir yıl olarak hatırlayacağız. 2016 yılında ertelenen talebin yerine gelmeye başlayacağını hızlı bir şekilde hissedeceğiz."


Capital Perapost