İnşaat sektöründe istihdam yüzde 1,8 azaldı!

İnşaat sektöründe istihdam yüzde 1,8 azaldı! İnşaat sektöründe istihdam yüzde 1,8 azaldı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2015 yılı ikinci çeyrek İnşaat İşgücü Girdi Endeksleri verisini açıkladı. TÜİK verilerine göre, 2015 yılının ikinci çeyreğinde inşaat sektöründe istihdam yüzde 1,8 düşüş gösterdi.

TÜİK verilerine göre, 2015 yılının ikinci çeyreğinde inşaat sektöründe istihdam yüzde 1,8 düşüş gösterdi.


Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2015 yılı ikinci çeyrek İnşaat İşgücü Girdi Endeksleri verisini açıkladı.


Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat istihdam endeksi 2015 yılı 2. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 1,8 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat istihdam endeksi ise, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 9,0 oranında azaldı.İnşaat sektöründe çalışılan saat yüzde 1,9 azaldı


Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat çalışılan saat endeksi 2015 yılı II. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 1,9 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat çalışılan saat endeksi ise, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 10,1 oranında azaldı.
Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat brüt ücret-maaş endeksi 2015 yılı II. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 2,0 oranında arttı. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat brüt ücret-maaş endeksi ise, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 1,8 oranında arttı.