12 / 08 / 2022

İnşaat sektörüne güven yükselişte!

İnşaat sektörüne güven yükselişte!

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), her ay heyecanla beklenen inşaat ve bununla bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri gösteren “Hazır Beton Endeksi” 2022 Mayıs Ayı Raporu’nu açıkladı.Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), her ay heyecanla beklenen inşaat ve bununla bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerindeki mevcut durum ile beklenen gelişmeleri gösteren “Hazır Beton Endeksi” 2022 Mayıs Ayı Raporu’nu açıkladı. 

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) her ay açıkladığı Hazır Beton Endeksi ile Türkiye’de inşaat sektörü ve bağlantılı imalat ve hizmet sektörlerinde yaşanan mevcut durumu ve beklenen gelişmeleri ortaya koyuyor. İnşaat sektörünün en temel girdilerinden biri olarak görülen ve aynı zamanda üretiminden sonra kısa bir süre içinde stoklanmadan inşaatlarda kullanılan hazır betonla alakalı bu Endeks, inşaat sektörünün büyüme hızını ortaya koyan en önemli göstergelerden biri.

İnşaat sektörü, yılın ikinci yarısında hareketlenecek!

THBB, her ay heyecanla beklenen Hazır Beton Endeksi’nin 2022 Mayıs Ayı Raporu’nu açıkladı. Rapora göre, Son 3 aydır eşik değerin üzerinde yer alan faaliyet yeniden düşüşe geçti. Mayıs ayında eşik değerinin altına indi. Sınırda hareket eden Güven Endeksi mayıs ayında artış yaşayarak eşik değerin üzerinde konumlanmıştır. Toparlanma gösteren Beklenti Endeksi ise henüz istenilen düzeyden uzakta. Birleşik Beton Endeksi, faaliyette meydana gelen daralmanın etkisiyle sınırlı da olsa aşağı yönlü hareket gösterdi.

İşte detaylar...