06 / 12 / 2022

iPhone 6’nın kaderi belli oldu: Apple o modelinden desteğini çekti!

iPhone 6’nın kaderi belli oldu: Apple o modelinden desteğini çekti!

Teknoloji devi Apple, iPhone 6 modelini vintange ürünler listesine ekleyerek artık destek vermeyeceğini açıkladı. Peki hala iPhone 6 cep telefonuna sahip olanlar ne yapacak?Bilindiği üzere akıllı cep telefonları için yazılım güncellemeleri telefonu kullanmaya devam edebilmek için kritik önem arz ediyor. Telefon üretici şirketler de cihazlarına sık süre güncelleme desteği verebilmek için üzerinde çalışmalar yürütüyorlar.

Teknoloji devi Apple da sürekli olarak cihazlarına güncelleme ve teknik destek sağlıyorken, uzun zaman önce piyasaya sürdüğü telefonları, geçen yılları hesaba katarak vintage yani eski ürün listesine ekleyerek ve bu kapsamda listedeki cihazların, yazılım güncellemesi ve teknik  desteği de sona ermiş oluyor. Buna göre Apple şirketi tarafından yapılan son açıklama da, iPhone 6 modelinin de vintage ürünler listesine eklendiğini duyurdu.

Bu senenin başlarında Apple, eski ürünler yani vintage listesine Touch Bar özellikli olan birinci nesil MacBook Pro'yu da eklemişti.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus, 2014 yılının Eylül ayında iOS 8 ile tanıtılmıştı. 2019'da ise telefonların kullanımı için sonraki sürümünü gerektiren iOS 13'ün piyasaya sürülmesinin ardından kullanımdan kaldırılmış oldu.

iPhone 6’nın kaderi belli oldu: Apple o modelinden desteğini çekti!
Geri Dön