İş GYO Ankara ve Antalya'daki banka hizmet binalarını sattı!

İş GYO Ankara ve Antalya'daki banka hizmet binalarını sattı!İş GYO portföyünde bulunan Ankara Kızılay Banka Hizmet Binası ve Antalya Banka Hizmet Binası'nı, İş Portföy Yönetimi A.Ş. Birinci Gayrimenkul Yatırım Fonu'na 81 milyon 420 bin TL 'ye sattı.


İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı portföyünde bulunan  Ankara  Kızılay Banka Hizmet Binası ve Antalya Banka Hizmet Binası'nı sattı. 


İş GYO tarafından Ankara Kızılay Banka Hizmet Binası ve Antalya Banka Hizmet Binası'nın İş Portföy Yönetimi A.Ş. Birinci Gayrimenkul Yatırım Fonu'na satılmasına ilişkin tapu devir işlemleri tamamlandı. 


İş GYO, Ankara Kızılay Banka Hizmet Binası ve Antalya Banka Hizmet Binası 81 milyon 420 bin TL 'ye sattı. İş GYO bu miktarın tamamını İş Portföy Yönetimi A.Ş. Birinci Gayrimenkul Yatırım Fonu'ndan tahsil etti.  


Söz konusu satış işleminden VUK kayıtlarına göre yaklaşık 51 milyon TL, UFRS'ye göre ise gerçeğe uygun değer artışı ile birlikte yaklaşık 7,7 milyon TL kar elde edilecek.


İş GYO'nun KAP açıklaması:

Şirketimiz portföyünde yer alan taşınmazlardan Ankara Kızılay Banka Hizmet Binası ve Antalya Banka Hizmet Binası'nın İş Portföy Yönetimi A.Ş. Birinci Gayrimenkul Yatırım Fonu'na satılmasına ilişkin tapu devir işlemleri tamamlanmış olup, 81.420.000 TL tutarındaki KDV dahil satış bedelinin tamamı tahsil edilmiştir. Söz konusu satış işleminden VUK kayıtlarına göre yaklaşık 51 milyon TL, UFRS'ye göre ise gerçeğe uygun değer artışı ile birlikte yaklaşık 7,7 milyon TL kar elde edilecektir.


Esra Nur AÇKI/Emlakkulisi.com