İş GYO'dan 2020'de 42,5 milyon TL'lik konut satışı!

İş GYO'dan 2020'de 42,5 milyon TL'lik konut satışı!İş GYO'nun portföyüne ilişkin olarak aylık kira bedeli toplamı yaklaşık 3,8 milyon TL + KDV olan kiralama işlemi yapıldı, yaklaşık 14,8 milyon TL+ KDV tutarında arsa alımı ve yaklaşık 7,8 milyon TL+ KDV tutarında konut alımı gerçekleşti.


İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar Tebliği'nin 40. Maddesi hakkında açıklama yaptı. 

İş GYO'nun gayrimenkul portföyüne ilişkin olarak aylık kira bedeli toplamı yaklaşık 3,8 milyon TL + KDV olan kiralama işlemi yapıldı, yaklaşık 14,8 milyon TL+ KDV tutarında arsa alımı ve yaklaşık 7,8 milyon TL+ KDV tutarında konut alımı gerçekleşti. Şirketin portföyünde bulunan Manzara Adalar, Topkapı İnistanbul ve Ege Perla projeleri kapsamında, 2020 yılı içerisinde toplam satış değeri KDV hariç 178,4 milyon TL olan 231 adet konut satıldı. 67 adet ünite ekspertiz değerinin altında satıldı ve söz konusu konutların toplam satış değeri KDV hariç yaklaşık 42,5 milyon TL, ekspertiz değeri toplamı ise KDV hariç yaklaşık 44,5 milyon TL oldu. 

İş GYO'nun KAP açıklaması:
Sermaye Piyasası Kurulu'nun Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar Tebliği'nin 40/3/ç maddesi uyarınca, kamuya açıklanan son finansal tablolarımızda yer alan aktif toplamının %2'sini geçmeyen alım, satım veya kiralama işlemlerinin toplu olarak bildirimi kapsamında; 2020 yılı içerisinde Şirketimiz gayrimenkul portföyüne ilişkin olarak aylık kira bedeli toplamı yaklaşık 3,8 milyon TL + KDV olan kiralama işlemi yapılmış, yaklaşık 14,8 milyon TL+ KDV tutarında arsa alımı ve yaklaşık 7,8 milyon TL+ KDV tutarında konut alımı yapılmıştır.

Şirketimiz portföyünde bulunan Manzara Adalar, Topkapı İnistanbul ve Ege Perla projeleri kapsamında, 2020 yılı içerisinde toplam satış değeri KDV hariç 178,4 milyon TL olan 231 adet konut satılmıştır. 67 adet ünite ekspertiz değerinin altında satılmış olup, söz konusu konutların toplam satış değeri KDV hariç yaklaşık 42,5 milyon TL, ekspertiz değeri toplamı ise KDV hariç yaklaşık 44,5 milyon TL'dir.