İş Portföy, Quasar İstanbul'daki 196 gayrimenkulü satacak!

İş Portföy, Quasar İstanbul'daki 196 gayrimenkulü satacak! İş Portföy, Quasar İstanbul'daki 196 gayrimenkulü satacak!

İş Portföy, İstanbul kadar görkemli ve ışıltılı bir yaşam sunan Quasar İstanbul’da yer alan rezidans ve ofisleriyle kusursuz bir hayata davet ediyor. 

Türkiye portföy yönetimi sektörünün öncü kuruluşu İş Portföy’ün gayrimenkul yatırım fonları çatısı altına giren, İstanbul'un en ayrıcalıklı projesi “İş Portföy Quasar GYF”nin tanıtımı bugün Quasar İstanbul’da  gerçekleştirildi. İş Portföy Genel Müdürü Tevfik Eraslan ev sahipliğinde yapılan basın toplantısına İş Portföy Genel Müdür Yardımcısı Emrah Yücel, Aremas Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Arslan, JLL Sermaye Piyasaları ve Konut Yatırımları Direktörü Gün Gökkaya katıldı. Toplantıda “İş Portföy Quasar GYF” ile ilgili  plan ve hedefler açıklandı. 

İş Portföy Genel Müdürü Tevfik Eraslan, “İş Portföy olarak, Türkiye ekonomisine doğrudan kaynak aktarırken yatırımcılara uluslararası standartlarda, güvenilir ve yenilikçi ürünler sunmayı sürdürüyor, gayrimenkul yatırım fonlarımıza yenilerini ekliyoruz. Kalite ve mükemmellik anlayışıyla, ‘Dünyanın En İyi Rezidansı’ ödülü ile onurlandırılan Quasar İstanbul’da yer alan rezidans ve ofisler, artık İş Portföy’ün Gayrimenkul Yatırım Fonları çatısı altında. İş Portföy olarak gayrimenkul yatırım fonlarımız arasına giren, İş Portföy Quasar GYF markası altında sunduğumuz Quasar İstanbul’da yer alan rezidans ve ofislerimizle kıvanç duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Quasar İstanbul’da yer alan rezidans ve ofislerimiz İstanbul’un kalbinde, benzersiz Boğaz manzarası ve kusursuz mimarisiyle en az İstanbul kadar görkemli ve ışıltılı bir yaşam sunuyor. Emre Arolat imzalı mimarisi, benzersiz konumu ve sosyal yaşam olanaklarıyla Quasar İstanbul projesinde yer alan rezidans ve ofislerimiz, İş Portföy Quasar GYF markası altında avantajlı ve kazançlı bir yatırım aracı olarak yükseliyor“ diye konuştu.

Tevfik Eraslan, gayrimenkul yatırım fonları sektörüne liderlik etmeye devam ettiklerini vurgulayarak sözlerine şu şekilde devam etti: “Bu süreçte Quasar İstanbul’da yer alan rezidans ve ofisler için yatırım fırsatı oluştuğunda gayrimenkul yatırım fonlarımızın portföyüne katmaya karar verdik. Uluslararası iş ortaklarımızın deneyimi ve İş Portföy’ün profesyonel yönetimi ile belirlenen yüksek getiri potansiyeli taşıyan gayrimenkul seçenekleri sunuyoruz.”

İstanbul kadar büyüleyici…

İş Portföy Quasar GYF çatısı altında bulunan Quasar İstanbul’daki rezidans ve ofisler, İstanbul’un en özel arazisi üzerinde konumlanan, 156 metre yükseklikte ve Kız Kulesinden adalara uzanan panoramik İstanbul ve Boğaz manzarası ile şehrin tam kalbinde bulunuyor.

Çarpıcı ve yenilikçi bir mimari anlayış... 

257 adet bağımsız birimin yer aldığı Quasar İstanbul'daki 196 bağımsız birim İş Portföy tarafından alındı. Quasar İstanbul dünyada çok az projenin sahip olduğu bir ayrıcalıkla Alman Sürdürülebilir Bina Sistemi Sertifikası olan DGNB Gold Sertifikası’nı Türkiye’ye kazandıran ilk gayrimenkul projesi olma özelliğine sahip. Türkiye’deki yapı sektörünün sürdürülebilir ilkeler ışığında gelişmesine katkı sağlamak için kurulan ÇEDBİK ile özel bir işbirliği yapmakta olan Quasar İstanbul, lüksü ve ayrıcalığı, doğal yaşama saygılı bir biçimde sunuyor.

Sanatla iç içe bir yaşam…

Quasar İstanbul projesinin ortak alanlarını tasarlayan dünyaca ünlü iç mimar Marcel Wanders, Newsweek tarafından Avrupa’nın en önemli değişim liderleri arasında gösterildi. Marcel Wanders dokunuşlarıyla Asya ve Avrupa’nın buluştuğu noktada Quasar ışıltısı daha da göz kamaştırıcı hale geliyor. 

Lüks ve konforun mükemmel birlikteliği...

Farklı beklentilere yönelik olarak 1 oda 1 salondan 4 oda 1 salona kadar olan daireler ve özel Penthouse seçenekleriyle tasarlanan Quasar Residences, lüks ve konforun mükemmel birlikteliğini sunuyor ve her oda benzersiz bir İstanbul Boğazı manzarasına açılıyor. 

Quasar İstanbul projesi evden çalışma konseptini tercih edenlere de Home Office’leri sunuyor. Kulenin 6. ve 12. katlarında 115 ile 190 metrekare arasında değişen büyüklüklerde 1 ya da 2 yatak odalı home office seçeneklerinden tercih yapılabildiği gibi ortak bahçe alanlarında da toplantı yapılarak Fairmont Hotel’in sunduğu ayrıcalıklı hizmetlerden kullandığın kadar öde sistemiyle faydalanmak mümkün.

Sonsuzluk havuzu, farklı konseptteki restaurantları, sosyal kulüpleri, sergilerle sanat dünyasının en yeni cazibe merkezi olan Pilevneli Sanat Galerisi ve İstanbul’un en farklı sanat ve eğlence komplekslerinden olan Dada Salon da çarpıcı etkinlikleriyle Quasar İstanbul’da yerini alıyor. 

Konutlarda ya da home ofislerde concierge, house keeping, valet vb. ayrıcalıklı hizmetler de her zaman ev sahiplerinin hizmetinde olmaya devam edecek.

Yüzde 5 Peşinat ile 50 aya kadar fon bünyesinde vadelendirme olanaklarına sahip olan Quasar İstanbul’daki 1 oda 1 salon daire fiyatları 647 bin dolar, 2 oda 1 salon daire fiyatları 856 bin dolar, 3 oda 1 salon daire fiyatları 1 milyon 820 bin dolardan başlamakta olup projede sadece 2 adet bulunan 4 oda 1 salon özel Penthouse dairelerimizin fiyatı yaklaşık 5 milyon dolar seviyesinde.

Gayrimenkul yatırım fonları yüzde 42 büyüdü!

http://www.quasaristanbul.com/