İşadamları İzmir'deki Yapı Kredi binasının peşinde!

İşadamları İzmir'deki Yapı Kredi binasının peşinde!

İzmir ve Türkiye'nin tanınmış işadamları, İzmir'in en değerli yerlerinden 1. Kordon'da bulunan Yapı Kredi Bankası'nın eski bölge müdürlüğü binasını alabilmek için mücadele ediyorİzmir'in en merkezi yerinde bulunan 1. Kordon'daki Yapı Kredi Bankası'nın eski bölge müdürlüğü binası için turizm ve gayrimenkul yatırımcıları arasında müthiş bir savaş yaşanıyor. Yapı Kredi Bankası'nın elinde atıl bulunan gayrimenkullerini değerlendirme stratejisi çerçevesinde satışa çıkardığı binaya  İzmir  ve Türkiye'nin tanınmış birçok işadamı talip oldu.

Folkart Yapı Genel Müdürü Mesut Sancak ve duayen işadamı Nail Özkardeş'in de talip olduğu bina için Yapı Kredi Bankası'na teklif edilen fiyatın şimdiden 20 milyon TL'yi geçtiği öğrenildi.

FİYATI ARTIRIN
Teklif veren yatırımcı sayısının 10'dan fazla olduğu belirtilirken, bunların içinde Türkiye'de birçok turizm yatırımı bulunan tanınmış işadamı Osman Mırız ve Kuşadası'ndaki Charisma Otel'in sahiplerinden İstanbullu işadamı Mahmut Çevik'in de yer aldığı kaydedildi.

Hangi yatırımcının ne kadar teklif verdiği konusunda satış görüşmelerini yürüten Yapı Kredi Menkul Değerler A.Ş.'den bir açıklama yapılmazken, şirketin şu an için önerilen teklifleri beğenmediği ve yatırımcılardan teklif miktarlarını artırmasını talep ettiği belirtildi.

REZİDANS OLABİLİR
Binanın kurulu olduğu bin 138 metrelik alanın imar planlarında ticari seçenekli konut alanı olarak işlendiği öğrenildi. Bu çerçevede arsaya rezidanstan otele kadar değişik yatırımların yapılabileceği ifade edildi.
İzmir'den ihaleye katılan Folkart Yapı Genel Müdür Mesut Sancak, "Satış teklif verme usulü ile yapılıyor. Önümüzdeki hafta banka yetkilileri ile bire bir görüşmeler yapılacak ve tekrar fiyat verilecek. Biz Folkart olarak buraya ticari ofis ağırlıklı rezidans yatırımı şeklinde lüks bir bina yapmayı planlıyoruz. İzmir'e örnek bir yapı kazandırmayı hedefliyoruz" dedi.

İşadamı Mahmut Çevik ise, "İzmir'e güzel bir tesis kazandırmak istiyoruz. Hayırlısı neyse o olsun. İyi bir teklif verdik. Daha fazla artırım istenirse, şu an verdiğimiz teklifin üzerine çıkmayı düşünmüyorum" diye konuştu.
Mırız Turizm ve İnşaat Otelcilik A.Ş'nin sahibi Osman Mırız ise, şunları söyledi: "İhaleye en yüksek teklifi bizim firmamızın verdiğini öğrendik. Bu saatten sonra burayı bırakmayız. Oğullarımın yönettiği şirket gerekeni yapacaktır. Bizim, ayrıca Kordon'da birkaç yatırımımız daha var."

İzmir'i çok sevdiğini belirten Mırız, "Kentteki yatırımlarımıza devam edeceğiz. İleride de İzmir'e yerleşmeyi düşünüyorum" açıklamasında bulundu.
Fatih Şendil/Yeni Asır