09 / 08 / 2022

İslam Memiş önce uyardı, sonra gram altın ve doların ulaşacağı seviyeyi açıkladı!

İslam Memiş önce uyardı, sonra gram altın ve doların ulaşacağı seviyeyi açıkladı!

Altın ve Para Politikaları uzmanı Altın Memiş, yayınladığı video ile "Gram altın ile dolar yükselecek mi, düşecek mi?" sorularına yanıt verdi.Ünlü ekonomist İslam Memiş, YouTube kanalından "Altın ve gümüş için bu fırsatları kaçırmayın" başlıklı video yayınlayarak dolar da dahil olmak üzere bir dizi analizlerde bulundu.

Söylediklerinin yatırım tavsiyesi olmadığını özellikle belirten Memiş, şu ifadeleri kullandı:

'16-17 BANT ARALIĞINA İŞARET ETTİ'

Dolar, BDDK kararının ardından 16.02 seviyesine kadar düşüp dar bant aralığına sıkıştı. Direnç seviyesi ile yukarıda 16.75 Lira olarak belirlendi.

İslam Memiş önce uyardı, sonra gram altın ve doların ulaşacağı seviyeyi açıkladı!

Önümüzdeki iki ay boyunca, dolar TL kuru 16-17 bant aralığında dalgalanır. Bir bakarsınız geri çekilir bir bakarsınız yukarı ataklar gerçekleşir. Sizin ekranda gördüğünüz dolar kuru, euro, sterlin ya da diğer para birimlerinin gerçek değerini yansıtmıyor.

Ekranlardaki kur Kapalı Çarşı'da 16.74 lira seviyesinde. Yapmanız gereken tek şey, dövizciye gitmeniz, tabelaya bakmanız ya da bankacılık uygulamasından dolar alıyor gibi bakacaksınız, göreceksiniz, gerçek değerler bunlar."Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.