01 / 10 / 2022

İslam Memiş altın için net tarih verdi: 1 Ekim için hazırlığınızı yapın

İslam Memiş altın için net tarih verdi: 1 Ekim için hazırlığınızı yapın

Para piyasaları uzmanı İslam Memiş, altın, dolar, euro, kripto paralardaki hareketlenmeyle ilgili tarih verdi, "1 Ekim için hazırlık yapın" dedi.Altın ve dolarda isabetli tahminleri ile ün salan tv100.com yazarı İslam Memiş FED ve Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrası yatırımcılara önemli uyarılarda bulundu. Altın, dolar, euro, kripto paralardaki kıpırdanmayla ilgili tarih veren İslam Memiş "1 Ekim için hazırlık yapın" dedi.

Söylediklerinin yatırım tavsiye olmadığının altını özenle çizen Memiş'in yazısından öne çıkan başlıklarsa şöyle:  Bu hafta merkez bankalarının faiz kararlarına tanık olduk. Piyasalar, yeni bir fiyatlama için hazır durumda. Eylül ayının bitmesine bir hafta kaldı. Oyuncular, Ekim hazırlı yapıp Eylül ayı kapanışından işaret verebilir.

İslam Memiş altın için net tarih verdi: 1 Ekim için hazırlığınızı yapın

Fed’in 75 baz puanlık faiz artırımı piyasalar tarafından sürpriz olarak algılanmadı, çünkü beklenti o yöndeydi. TCMB, 100 baz puanlık faiz indirimiyle tekrar şaşırttı. Dolar, hem küresel hem de yurt içi piyasalarda değer kazandı.
Dolar endeksi (dxy), 20 yılın zirvesi 111,64 seviyesine yükselirken, dolar/TL kuru 18,48 lirayı gördü. Dolar bu hafta da emtia, parite ve kripto paraları baskıladı. Ancak 1 Ekim tarihi itibariyle yılın son çeyreği için hazırlık yapmak gerek. Yılın son çeyreği, yılın ilk çeyreği gibi olabilir.
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön