29 / 06 / 2022

İsmail Sarıkaya kimdir?

İsmail Sarıkaya kimdir?

Galatasaray SK'nın yeni başkan adayı Metin Öztürk'ün asil adayı İsmail Sarıkaya kimdir? İsmail Sarıkaya daha önce hangi görevlerde bulunmuştur? İşte İsmail Sarıkaya'nın biyografisi...Galatasaray Spor Kulübü 3 yıllığına yeni başkanını seçecek. Yeni başkan adayı Metin Öztürk, asil ve yedek adaylarını duyurdu.

Galatasaray SK'nın yeni başkan adayı Metin Öztürk'ün asil adayı İsmail Sarıkaya kimdir? İsmail Sarıkaya daha önce hangi görevlerde bulunmuştur? İşte İsmail Sarıkaya'nın biyografisi...

İsmail Sarıkaya kimdir?
1967 yılında İstanbul'da doğan İsmail Sarıkaya, 1990 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mrzun oldu.  

Gıda, İnşaat ve akaryakıt sektöründe faaliyet gösteren Konak Mimarlık'ın ortağı olan İsmail Sarıkaya, 3 dönem 1905 GSYİAD Başkanlığı, Duygun Yarsuvat döneminde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Dursun Özbek döneminde Yönetim Kurulu Muhasip Üyeliği yaptı.

1905 Galatasaraylı Yön. ve İş Adamları Derneği Başkanı olan İsmail Sarıkaya, Galatasaray SK'nın yeni başkan adayı Metin Öztürk'ün asil adayı olarak açıklandı. 

İyi derecede İngilizce bilen İsmail Sarıkaya, evli ve 2 erkek çocuk babası.