28 / 05 / 2022

Isparta Şehir Hastanesi'nde sona gelindi!

Isparta Şehir Hastanesi'nde sona gelindi!

Isparta'nın en büyük kamu-özel ortak yatırımı olan Isparta Şehir Hastanesi'nde sona gelindi. Hastane 8 şiddetinde depreme dayanıklı deprem simülatörü ile depreme dayanıklı olarak inşaa edildi.Isparta'nın  en büyük kamu-özel ortak yatırımı olan Isparta Şehir Hastanesi'nde sona doğru yaklaşılıyor. Hastane Isparta'nın jeolojik yapısı da dikkate alınarak inşa edildi. Öyle ki, bir ameliyat sırasında 8 şiddetinde deprem meydana gelse, ameliyata devam edilebilecek. 


Isparta'nın en büyük kamu-özel ortak yatırımı olan Şehir Hastanesi'nde sona yaklaşıldı. Nisan ayında açılması planan Şehir Hastanesi 8 şiddetinde depreme dayanıklı deprem simülatörü ile depreme dayanıklı olarak inşaa edildi. Bilindiği üzere Isparta: Büyük kısmı 1. ve 2., geri kalan kısmı 3. Derece deprem bölgesi olarak tanımlanmıştır. Isparta Şehir Hastanesi inşaatında bu detay dikkate alınarak deprem simülatörü ile beklenen depremlerin en az hasarla simüle edilmesi planlanmıştır. Şehir Hastanesi, kentin jeolojik özellikleri de dikkate alınarak inşa edildi. 


Konuyla ilgili olarak İsparta Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinden yapılan bilgilendirmede, "Isparta'nın en büyük Kamu-Özel ortaklığı yatırımı olan Isparta bir ameliyat esnasında oluşacak maksimum 8 şiddetinde bir depremde binanın sarsılmasının devam eden ameliyatın seyrini değiştirmeyecek kadar hafif olacağı ve ameliyata ara verilmeden devam edilebileceği belirtilmektedir" denildi.Eğirdir Akpınar Gazetesi