İstanbul'da 120 ay vadeyle 55 bin YTL'ye konut fırsatı

İstanbul'da 120 ay vadeyle 55 bin YTL'ye konut fırsatı

Kiptaş dargelirliler için yaptığı projelere bir yenisini ekliyor. Küçükçekmece'deki projede fiyatlar 55 bin ile 110 bin YTL arasında olacak. Konutlarda yüzde 0.9 faizle 10 yıl vade var


YIL sonunun gelmesiyle inşaat şirketleri yeni yıl için projeleri hazırlamaya başladı. En iddialı atılım ise Büyükşehir Belediyesi'nin konut şirketi Kiptaş'tan geliyor. Daha önce İstanbul'un Silivri Bölgesi'nde ayda 440 YTL taksitle sattığı evlere büyük talep gelen şirket benzer bir projeyi Küçükçekmece'de hayata geçirecek. Şirket Küçükçekmece'de bin 200 adet konutluk projede 55 bin YTL'den başlayan fiyatlar ve 120 ay vadeyle satışa çıkacak. Kredi faizinin yüzde 0.9'la piyasa ortalamasının altında olduğu projede evlerin büyüklüğü 75-95 metrekare arasında değişecek.  Kiptaş  Genel Müdürü İsmet Yıldırım projenin Küçükçekmece'nin kuzeyinde, Kayabaşı'nda olacağını 75 ve 95 metrekarelik konutlardan oluşacağını söyledi. Kampanyada 75 metrekarelik konutların 55 bin YTL'den satılacağını belirten Yıldırım 95 metrekarelik konutların da 110 bin YTL'den satılacağını söyledi.

İsmet Yıldırım 55 bin YTL'lik konutların hiç evi olmayanlara kaydetti. İsmet Yıldırım şunları söyledi: `Projede toplam bin 200 konut olacak. Bunların kaçının 95 metrekarelik olacağına kesin karar vermedik. Bankalarla görüşmelerimiz sürüyor. tandaşa en düşük oranlı krediyi temin etmeye çalışıyoruz' dedi.

  İBRAHİM ACAR