İstanbul`un en pahalısı! Sapphire`de 7.5 milyon dolara

İstanbul`un en pahalısı! Sapphire`de 7.5 milyon dolaraKiler Holding iştiraki Biskon Yapı'nın Levent'te inşa ettiği İstanbul Sapphire'de en ucuz konut 1 milyon dolardan başlıyor. Projede yalı fiyatına daire satılıyor.


1) Projenin adı:İstanbul Sapphire

2) Yapımcı şirket: Biskon Yapı

3) Projenin lokasyonu: Levent - İstanbul

4) Toplam arsa alanı: 11.339 metrekare

5) Toplam inşaat alanı: 157.800 metrekare

6) İnşaata ne zaman başlandı: 2006

7) Ne zaman bitirilecek: 2009

8) Konut sayısı: 174

9) En düşük ve en yüksek metrekareler: 120- 1100 metrekare

10) En ucuz ve en pahalı konutun fiyatı: 1 milyon dolar - 7.5 milyon dolar

11) Şimdiye kadar satılan konut sayısı: Projenin yüzde 30'u

12) İstenilen minimum peşinat: Yüzde 20

13) En düşük taksit: Şirketin ödeme planı yok, anlaşmalı banka yüzde 20 peşin talep ediyor, geri kalan tutar 10 yıla kadar kredilendiriyor

14) Metrekare ortalama satış fiyatı: 7 bin- 12 bin dolar

15) Projenin özellikleri: Levent'te toplam inşaat alanı 158 bin metrekare olan Türkiye'nin en prestijli projelerinden biri olarak kabul edilen alışveriş merkezi ve rezidansların bulunduğu İstanbul Sapphire projesinin inşaatı hızla devam ediyor. 64 katlı ve 261 metre yükseklikte olacak İstanbul Sapphire, dikey bahçeleri, 163 metrede golf keyfi, farklı mimarisi ve sunduğu imkanlarla İstanbul'un simgesi olabilecek. İstanbul'un en değerli bölgelerinden Büyükdere Caddesi'nde inşa edilen İstanbul Sapphire'de 22 farklı tipte 157 rezidans bulunacak. İstanbul Sapphire'de 120 metrekareden 1100 metrekareye kadar farklı alternatifler sunuluyor. Rekrasyon alanında bulunan 150 metrekarelik havuzun yanı sıra, jakuziler, masaj odaları, saunalar, güneşlenme ve dinlenme alanları, fitness, cardio ve gym alanı ile pilates, yoga ve dans uygulamaların yapılabileceği stüdyolarda Sapphire'de yaşanabilecek ayrıcalıkların sadece bir kaçı. İstanbul Sapphire'de rezidans sahiplerinin hizmetinde olacak 970 metrekarelik Lounge'da ister bar da ister özel alanlarda misafirlerinizi ağırlayarak prestijinizi hissettirebilecek ve mutluluklarınızı paylaşabileceksiniz.

16) Diğer projelerden ayırt edici özelliği: Türkiye'de bir ilk gerçekleştirilecek. İstanbul Sapphire ekolojik özelliğiyle dikkat çeken bir gökdelen ve ülkemizin ilk çevre dostu gökdeleni olacak. Camlardaki mantolama sistemi sayesinde enerjiden yüzde 25 oranında tasarruf sağlanacak. Dışarıdan gelen doğal havanın da kullanılması binada yaşayanlar için tamamen doğal bir ortam sunuyor. İçeride yemyeşil bir hayat başlayacak. Rezidansın her 3 katında bir bahçeli evler bulunuyor. Bina cephesi birbirinden bağımsız iki kabuktan oluşmakta; iç mekanlar, dışta oluşturulan kabuk yardımı ile, olumsuz meteorolojik koşullardan ve sesten korunuyor. Dikey bahçeler bu projenin en büyük ayrıcalığı olacak. Rezidanslardaki tavan yüksekliğini dört metre olarak yapılıyor. Burada sunulan imkanlarla lüksün tanımını değişecek. Projede mimari açıdan farklılığa ve insani unsurlara özen göstermek için sadece alışveriş merkezi ve rezidans olacak ve ofis bulunmayacak. 200 metrede camınızı açabilir, balkonunuza çıkabilir ve İstanbul'un muhteşem manzarasını izleyebilirsiniz. 163 metrede Boğaz'a nazır golf pratik alanıyla da yine bir ilk gerçekleşecek. Türkiye'nin en yüksek golf antreman sahası da İstanbul Sapphire olacak. Proje 30 metre yükseklikte havuzla beraber tüm ayrıntıların düşünüldüğü spor kompleksine de sahip.

17) Anlaşmalı bankalar:Denizbank

18) Faiz oranı: (Aylık) Dolar 0.54, Euro 0.50, YTL 1.28

19) Projenin toplam satış bedeli: Proje arazi bedeli toplam 200 milyon dolarlık bir yatırımdır

20) Web sayfası ve satış ofisi telefonu: www.istanbulsapphire.com 0 212 444 5 111