06 / 02 / 2023

İstanbul'un en ucuz residence'si

İstanbul'un en ucuz residence'si

Metrekaresi 2 bin dolar ile İstanbul'un en ucuz ama en iddialı residence ve ofis projeleri arasında olan Beylikdüzü'ndeki Skyport, 9.9.2009'da saat 09.09'da açılacak!Beylikdüzü'nde inşaatına başlanan Skyport Residence bünyesinde Türkiye'nin bir çok ilkini barındırıyor. 10 bin metrekare arsası ve 42 bin metrekare inşaat alanı olan projede ilk defa ofis, homeofis, residence ve mağazalar tek projede toplanmış oldu. Ayrıca yaygın anlayışın aksine alışveriş merkezinin yerine geniş cepheli mağazalar olacak.

İnşaatına başlanan proje esprili bir tarihte bitiriliyor. 9.9.2009'da saat 09.09'da düzenlenecek törenle açılacak.

Projeyi gerçekleştiren Gül Yapı'nın Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Gül, "İstanbul genelinde projelerin neredeyse hepsi birbirinin aynı. Biz ve ortaklarımız farklı konseptler denemeyi seviyoruz. Bu kapsamda Türkiye'de bir ilki denedik. Burada mimarımız Prof. Dr. Metin Hepgülerin de önemli bir katkısı var. Bunu gözardı edemeyiz" dedi.

Projede 112 bağımsız bölüm bulunacağını kaydeden Gül, " Projenin yüzde 30'u konuta yüzde 70'i ise ofis ve homeofise ayrıldı. Fakat proje esnek bir proje. İstediğimiz dönüşümü yapabilecez. Binanın altına yaygın anlayışta alışveriş merkezi inşa ediliyor. Biz bunu tercih etmedik. Bunun yerine İstanbul'un gelecekteki en önemli arterlerinden birisi olan Beylikdüzü'nde rahat alışveriş yapılabilecek 13 mağaza yeri ayırdık" diye konuştu.

İki yılda yüzde 70 prim yapacak

Projede 88 metrekare ile 170 metrekare arasındaki ofis, home ofis ve residence dairelerin fiyatının 180 bin dolardan başladığını kaydeden Yalçın Gül fiyatların 350 bin dolara kadar yükseldiğini kaydetti. Başlangıç fiyatının 2 bin dolar ciarında olduğuna dikkat çeken Gül, projeyi tamamladıklarında fiyatın 3 bin 500 dolara kadar yükseleceni vuruladı.

Projede 700 araçlık otopark olacağını söyleyen Gül, "Son derece çevreci ve insan odaklı bir gökdelen inşa ediyoruz. Mağazaların üstlerini yürüyüş parkurları ve bahçe olarak düzenliyoruz. Ayrıca görünümünde estetiğe ve çevreci faktörlere fazla yer verdik. Mesele bir gökdelen yapmak değil. İyi bir iş ortaya çıkartmak" şeklinde konuştu.

Projenin ilginç noktaları

-34 katlı ve 124 metre yüksekliği ile Batı Yakası'nın en yükseği.

- Metrekaresi 2 bin dolar ile İstanbul'da şu an satışta olan residence ve ofisler içinde en ucuz olanı.

- İstanbul'un en çevreci binalarından biri.

- Türkiye ofis, homeofis, residence ve mağaza olan ilk ve tek proje.

- Açılış tarihi 9.9.2009, saat 09.09.

 tel: 0 212 876 76 61

 TEBERNÜŞ KİREÇCİ

 
Geri Dön