İşte KEY ödemelerinde merak edilenler

İşte KEY ödemelerinde merak edilenler

Konut Edindirme Yardımı (KEY) ödemelerinde takvim netleşti.KEY hesapları 7 Temmuz'dan sonra ödenmeye başlıyor. Emlak Konut, 30 Haziran'a kadar listeyi Ziraat Bankası'na gönderecek. Emlak Konut Genel Müdürü Feyzullah Yetgin, 7 ile 20 Temmuz arasında ödeme için müsait olduğunu söyledi. KEY için 8.4 milyon kişiye en yüksek tutar bin 400 YTL ödeme yapacak.

Listeler kurumun web sitesi ve gazetelerden vatandaşlara duyurulacak. Hak sahipleri ödeme tutarlarını T.C. kimlik numaralarını girerek kurumun internet sitesinden öğrenebilecek.

Emlak Konut, 30 Haziran'a kadar da ödemeye hak kazananların listesini Ziraat Bankası'na gönderecek. Kurumun Genel Müdürü Feyzullah Yetgin, bankanın çalışmalarını tamamladığını belirterek, 7 Temmuz ile 20 Temmuz arasında ödeme için müsait olduğunu söyledi.

Hak sahipleri bu tarihlerde kendilerine en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek, T.C. kimlik numaralarıyla KEY hesaplarında biriken parayı alabilecek. Hisse senedi almak isteyenlere ise banka tarafından dekont verilecek. Günlük olarak da talepte bulunanlar Emlak Konut'a raporlanacak.

Toplam 8 milyon 400 bin kişiye 2.9 milyar YTL'lik ödeme yapılacak. 1986-1995 arasında hesaplarına eksiksiz para yatırılmışsa ödenecek en yüksek tutar 1.400 YTL olacak.

Sabah